Trwa ładowanie...
22-08-2014 16:08

Jakich samochodów szukają Polacy?

d1n48ni
d1n48ni

Zakup samochodu to dla większości naszych rodaków druga - po nabyciu mieszkania - największa inwestycja w życiu. Nie jest ona łatwa. Najczęściej wydajemy oszczędności kilku ostatnich lat, a dodatkowo wiemy, że nie zmienimy samochodu po kilku miesiącach czy po roku. Oznacza to konieczność przewidywania naszych przyszłych potrzeb komunikacyjnych i dostosowania się do nich. Co więc wybieramy?

Jeszcze kilka lat temu Polacy stawiali na samochody o nadwoziu kombi z silnikiem Diesla. Wszechstronność takiego auta jest ogromna, a koszty utrzymania rozsądne. Ostatnio motory wysokoprężne są jednak coraz bardziej skomplikowane, a co za tym idzie droższe w utrzymaniu. Szczególnie dla drugiego lub trzeciego właściciela, który musi liczyć się z koniecznością dokonania drogich napraw zużywającego się osprzętu. Nic więc dziwnego w tym, że coraz większa rzesza zmotoryzowanych stawia na silniki benzynowe - wyraźnie oszczędniejsze niż jeszcze dekadę temu.

Polscy kierowcy najczęściej decydują się na bardziej eleganckie samochody typu hatchback. Pięciodrzwiowe nadwozie co prawda nie pozwala na przewiezienie tapczanu w swoim wnętrzu, ale wciąż posiada wysokie walory praktyczne, pozwalając przy tym na łatwiejsze parkowanie.

Istotna zmiana nastąpiła również pod względem najbardziej poszukiwanej marki. Koniec z hegemonią niemieckich producentów. Opel, który w 2013 roku cieszył się największą popularnością, został zdetronizowany przez Forda. To właśnie aut z błękitnym owalem na osłonie chłodnicy nasi rodacy poszukują najczęściej.

Co przyniesie przyszłość? Niskie ceny oleju napędowego mogą zachęcić zmotoryzowanych do zakupu samochodów z silnikami Diesla. Niewykluczone więc, że na koniec 2014 roku auta z motorami wysokoprężnymi okażą się popularniejsze od swoich benzynowych odpowiedników.

tb/ll/tb, moto.wp.pl

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj