Trwa ładowanie...
wiadomości
3 marca 2008, 12:01

Jaki będzie nowy Volkswagen Beetle?

Jaki będzie nowy Volkswagen Beetle?
d2plnit
d2plnit

7 mln volkswagenów (w tym milion sztuk modelu New Beetle) wyprodukowano w ciągu 10 lat w Meksyku. Obecnie koncern z Wolfsburga pracuje nad designem New Beetle nowej generacji, który według zapewnień szefów spółki z pewnością będzie godnym kontynuatorem sukcesów poprzednika.

7 mln volkswagenów (w tym milion modeli New Beetle) wyprodukowano w ciągu 10 lat w Meksyku. Jubileuszowi towarzyszyła wielka feta, w której udział wzięło ponad 300 dystyngowanych gości ze świata polityki i przemysłu, w tym prezydent Meksyku, Felipe Calderona. New Beetle został wprowadzony na rynek 10 lat temu (styczeń 1998). W dalszym ciągu produkowany w Meksyku pojazd jest dostarczany na rynki całego świata.

W czasie uroczystego świętowania jubileuszu prezes firmy Volkswagen de Mexico, Otto Lindner podkreślił fakt, że New Beetle był pierwszym pojazdem, produkowanym w Meksyku, przeznaczonym na eksport w skali globalnej. „Dzięki sukcesowi modelu New Beetle, dziś wszystkie modele produkowane w Puebla są eksportowane do ponad 100 krajów - dodał Lindner.

d2plnit

Z kolei prof. dr Winterkorn, prezes marki Volkswagen, wielokrotnie podkreślał słuszność decyzji o zlokalizowaniu fabryki Volkswagena w Meksyku. Potwierdził także, że w ciągu następnych 3 lat Volkswagen zainwestuje około 1 mld USD w Meksyku w produkcję modelu Jetta oraz optymalizację wydajności zakładu w Puebla. „Jako nasz obecnie jedyny zakład produkcyjny w Ameryce Północnej, Puebla gra szczególnie ważną rolę w naszej strategii rozwoju na tym kontynencie. Firma Volkswagen de Mexico i jej meksykańscy dostawcy przemysłowi z pewnością z tego skorzystają”.

Prof. dr Winterkorn był zachwycony osiągnięciami fabryki w Puebla. „New Beetle świetnie się sprawdza. Milion pojazdów w ciągu 10 lat od rozpoczęcia produkcji. Jak widać, model ten jest nadal ważnym członkiem rodziny Volkswagena. Wraz z kolejnymi pokoleniami modelu New Beetle, będziemy ten sukces kontynuować.”

d2plnit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2plnit
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj