Trwa ładowanie...

Jak w Polsce wyprzedza się tirem?

Jak w Polsce wyprzedza się tirem?
d2zpaym
d2zpaym

Kierowcy największych ciężarówek nie mają dobrej opinii wśród właścicieli samochodów osobowych. Zachowania takie, jak to, które można obejrzeć na powyższym filmie z pewnością nie przysporzy „tirowcom” sympatii.

Wyprzedzanie to najbardziej niebezpieczny spośród manewrów, jakie wykonujemy na drogach. W Polskich realiach nieczęsto spotykamy dwupasmowe trasy, które pozwalają przeprowadzać go bez stresu. Dlatego też gdzieniegdzie pojawiają się dodatkowe pasy do wyprzedzania. Nie każdy jednak ma ochotę prawidłowo z nich korzystać. Kierowca tego tira miał chyba ambicje, by znaleźć się przed wszystkimi w zasięgu swojego wzroku. Na drodze prowadzącej pod górę, przecinając podwójną, ciągłą linię wjechał na przeciwległy pas i ze sporą prędkością wyprzedził autora filmu oraz wyprzedzaną przez niego ciężarówkę.

Niestety, kierowcy łamiący przepisy w tak drastyczny i niebezpieczny sposób mają znacznie mniejsze szanse na mandat niż ci, którzy w niekończącym się terenie zabudowanym ośmielą rozpędzić się do 61 km/h.

tb/

d2zpaym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zpaym
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj