Trwa ładowanie...
wiadomości
17 marca 2014, 17:10

Jak rozpoznać samochód powypadkowy

Jak rozpoznać samochód powypadkowyŹródło: Marek Wieliński
d1w3hmn
d1w3hmn

Samochód powypadkowy - nie ma nic gorszego niż taka właśnie diagnoza tuż po dokonywaniu zakupu używanego pojazdu. Jednak mając oczy szeroko otwarte można uchronić się przed dokonaniem niewłaściwego wyboru.

Każdy wypadek pozostawia ślady, które pozwalają na wykrycie jego śladów. Rolfowi Dehne, który w Instytucie ds. techniki motoryzacyjnej DEKR-y jest odpowiedzialny za kwestie warsztatowe, te krytyczne strefy są znane.

- Wskazówką mówiącą o wcześniejszych uszkodzeniach są nierównomierne szerokości szczelin przy drzwiach, maskach, obudowach lub reflektorach. Obecnie samochody są produkowane bardzo precyzyjnie. Szerokie szczeliny biegnące do góry lub ku dołowi, albo różnice między lewą i prawą stroną pojazdu prawie na pewno wskazują na to, że coś jest nie w porządku - mówi Dehne. - Podejrzenia powinna wzbudzać także różna struktura lakieru na poszczególnych elementach samochodu, albo zamglony lakier, względnie ślady oklejania na krawędziach zakładek drzwi i pokryw. Wystarczy zajrzeć do wnęki na koło zapasowe i do komory silnika, aby stwierdzić, czy obudowy są kompletne, nie posiadają uszkodzeń i nie występują szczeliny.

Punktem, który może sprawdzić nawet osoba nieobeznana z techniką, są opony, które posiadają zróżnicowane zużycie od wewnątrz i na zewnątrz. Ostrożność należy zachować również wtedy, gdy podczas jazdy próbnej pojazd ściąga w jedną stronę. Jeśli sami nie potrafimy sprawdzić pojazdu lepiej zwrócić się do zaufanego warsztatu, albo zlecić sprawdzenie pojazdu niezależnemu rzeczoznawcy. Pieniądze włożone w przeprowadzenie badania są z pewnością dobrze zainwestowane.

Źródło: DEKRA

tb, moto.wp.pl

d1w3hmn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w3hmn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj