Trwa ładowanie...
ycipk-4joevj
Jak poprawnie wychodzić z poślizgu
newsrm.tv

Jak poprawnie wychodzić z poślizgu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4joevj

Wpadnięcie w poślizg to zdarzenie stresujące zarówno dla młodych, jak i doświadczonych kierowców. Aby go uniknąć, trzeba odpowiednio przygotować swój samochód do zimy oraz nauczyć się kontrolować go w trudnych warunkach. Gdy poślizg już się wydarzy, należy zachować spokój i korygować tor jazdy samochodu pedałem gazu i kierownicą.

– Jeśli wpadniemy w poślizg, to przede wszystkim nie wpadajmy w panikę. Próbujmy korygować tor jazdy pedałem gazu, a nie pedałem hamulca – mówi Mirosław Damczyk, kierownik salonu Mazda Anndora Kraków.

ycipk-4joevj

Ekspert podkreśla niedoskonałość systemu szkoleń dla nowych kierowców. Wynika on z faktu, że kierowca, który uczy się jeździć latem, nie ma możliwości, aby sprawdzić jak samochód będzie zachowywał się w trudnych zimowych warunkach.

– Dobrą propozycją dla świeżych kierowców, ale również dla tych bardziej doświadczonych, jest wybranie się na pusty plac czy stare lotnisko – dodaje Mirosław Damczyk – Spróbujmy poskręcać, pohamować, a nawet pojechać tzw. „bokiem”. Będzie przy tym trochę zabawy, a przy okazji nauczymy się kontrolować nasz samochód i na drodze będziemy mieli szansę wyprowadzić go z poślizgu.

Zobacz bestsellery opon zimowych!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4joevj

ycipk-4joevj
ycipk-4joevj