Trwa ładowanie...
dkq292e
dkq292e

Jaguar XE naszpikowany nowinkami technologicznymi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dkq292e

Jaguar zapowiada, że jego nowy model XE będzie posiadał wiele technologii jutra. Premiera pojazdu odbędzie się 8 września 2014 r. w Londynie.

Na liście nowinek znajduje się przede wszystkim system XE's InControl Infotainment z 8-calowym ekranem dotykowym. Zarządza on wszystkimi funkcjami samochodu poprzez przyjazny kierowcy interfejs oraz posiada możliwość sterowania głosem. - Układ został zaprojektowany od zera i odpowiada za sterowanie wszystkimi systemami w samochodzie - podkreśla dr Mike Bell z Jaguara.

Kolejną ciekawą funkcją jest Jaguar InControl Remote, umożliwiająca użytkownikom smartfonów z systemem iOS oraz Android pozostać połączonym z samochodem niezależnie od tego gdzie się on znajduje. Dzięki niej można zdalnie sterować wieloma funkcjami auta, m. in. zarządzaniem klimatyzacją na 7 dni w przód, otwieraniem i zamykaniem drzwi czy zdalnym uruchamianiem samochodu.

dkq292e

Jaguar InControl Apps dają z kolei możliwość kontrolowania aplikacji zainstalowanych na smartfonie wprost z wbudowanego systemu InControl. Kierowca może zarezerwować hotel czy znaleźć miejsce parkingowe - wszystko zależy od tego, jakie aplikacje zainstaluje na swoim urządzeniu. XE posiada wbudowany hotspot Wi-Fi umożliwiający podłączenie wielu urządzeń jednocześnie.

(fot. Materiały prasowe)

System InControl połączony jest z całym zestawem rozwiązań ułatwiających kierowcy prowadzenie pojazdu. Jednym z nich jest laserowy układ head-up display odpowiadający za wyświetlanie na szybie (przed oczami kierowcy) kolorowych informacji - takich jak wskazówki nawigacyjne czy prędkość poruszania się.

Projektowanie i produkcja Jaguara XE w całości odbywa się w Wielkiej Brytanii. Dużą część konstrukcji stanowią elementy aluminiowe. XE jest pierwszym modelem wytwarzanym w nowej, dedykowanej fabryce w West Midlands.

Źródło: Jaguar

ll/sj, moto.wp.pl

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Zobacz oferty!

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e