Trwa ładowanie...

Jaguar F-Pace: pierwszy SUV z kotem na masce

Share
Jaguar F-Pace: pierwszy SUV z kotem na masce
Źródło: Tomasz Budzik
d4kokld

Jaguar pokazał we Frankfurcie pierwszego SUV-a w swojej historii. Auto będzie konkurowało z samochodami BMW, Mercedesa, Audi i Volvo. Czy uda mu się zdobyć tam mocno obsadzony rynek?

F-Pace jest rozwinięciem koncepcyjnego C-X17, którego Jaguar pokazał we Frankfurcie, ale dwa lata temu. Nazwa nowego auta ma budzić jednoznaczne skojarzenia ze sportowym F-Typem.

SUV Jaguara będzie czteronapędówką wykorzystującą technologię All Surface Progress Control. Napęd 4x4 dołączany więc będzie elektronicznie, jak w innych tego typu autach.

d4kokld

Platforma pod nowe auto jest identyczna jak ta, którą wykorzystują osobowe XE i XF. Wymiary F-Pace'a to 4731 mm (długość) i 2874 mm (rozstaw osi). Zaskakująco duży jest bagażnik: ma aż 650 litrów.

Dwa silniki bazowe to 2-litrowa benzyna o mocy 240 KM i diesel o tej samej pojemności, który dostarcza 180 KM. Mocniejszych wrażeń dostarczą 3-litrówki, wysokoprężna 300-konna i benzynowa 380-konna. Ta ostatnia, topowa pozwala na rozpędzenie się F-Pace'em do 100 km/h w 5,1 s.

W sprzedaży samochód pojawi się w 2016 roku.

Popularne SUV-y w supercenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d4kokld

Podziel się opinią

Share
d4kokld
d4kokld
Więcej tematów