Trwa ładowanie...
d2q5c54

Jaenner Rallye: Kubica wiceliderem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaenner Rallye: Kubica wiceliderem
(PATRIK STOLLARZ / AFP)
d2q5c54

Robert Kubica, jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem jest wiceliderem Jaenner Rallye po 13 odcinkach specjalnych. Polska załoga traci do prowadzących Czechów, Vaclava Pecha i Petra Uhela 10,5 sekundy.

Po sobotnich 10 odcinkach specjalnych rajdu Robert Kubica i Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RRC) byli liderami klasyfikacji generalnej. Polska załoga wygrała pięć z dziesięciu OS-ów. Drugi Czech Vaclav Pech (Mini S2000) tracił do Kubicy 6,4 sekundy.

Niedziela nie zaczęła się jednak dla Kubicy najlepiej. Kierowca Forda Fiesty RRC za szybko ruszył na trasę 12. odcinka specjalnego, za co jury ukarało go doliczeniem do czasu 10 sekund. Spowodowało to spadek polskiej załogi na drugie miejsce, ze stratą 10,5 sekundy do prowadzącego po 13 OS-ach Pecha.

d2q5c54

Pecha w sobotę miał Kajetan Kajetanowicz, który prowadził po pierwszej pętli i przejechaniu trzech OS-ów. Z powodu zablokowania się pedału gazu musiał się wycofać na szóstym OS-ie. Wcześniej Kajetanowicz wygrał trzy z pięciu rozegranych prób sportowych i był wiceliderem.

Rajd Janner odbywa się na trasach w rejonie Linzu. W sobotę i niedzielę kierowcy mają do przejechania 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 245 km. Trasa całej imprezy ma ponad 800 km.

d2q5c54

Podziel się opinią

Share

d2q5c54

d2q5c54