Trwa ładowanie...
02-06-2009 15:16

Jadą wozy kolorowe

Jadą wozy kolorowe
d6y8xdh
d6y8xdh

Na początku dziejów samochodów nie wszystkie auta były czarne, choć mogło tak się wydawać.

Barwne nadwozia nie są odkryciem ostatnich lat. Drewniane karoserie pierwszych samochodów miały różne kolory, ale ich malowanie trwało około 30 dni. Stąd też wprowadzenie taśmowej produkcji Forda T, wymusiło zastosowanie lakieru który szybko wysychał i można było łatwo nanieść go na stalową karoserię. Rozwiązaniem był jedyny lakier na świecie, który miał czarny kolor.

Dopiero w latach dwudziestych, kiedy automobile stawały się dodatkiem do biżuterii i damskich kreacji, ponownie zapanowała moda na kolorowe nadwozia. Niedługo po wojnie, kiedy ludzie szukali zapomnienia i nowych radości, ponowną popularność zdobyły nawet karoserie dwukolorowe.

Kolejne lata i badania, które prowadzili producenci pokazały, że w sportowych wersjach samochodów miejskich zapanowała moda na żółty kolor. Wzroło też zapotrzebowanie na błękity, oraz kolory neutralne, z gamy białych i srebrnych. Również pojawiły się kolory charakterystyczne, przynależne do poszczególnych marek samochodów jak czerwona barwa Alfa Romeo czy Ferrari.

BK

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj