Trwa ładowanie...
d3rgfmm

Inwestycja za 6,5 mld zł bezużyteczna przez brak 250 m drogi. Dzielnica zostanie odcięta

Sytuacja niczym z filmów Barei – Południowa Obwodnica Warszawy ma w teorii ułatwić życie mieszkańców Wilanowa i Ursynowa. Szkoda tylko, że na jednym z węzłów zjazd kończy się zwykłą skarpą. Samorządowcy z opóźnieniem biorą się do pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast zielonych, niezagospodarowanych terenów, miała być droga. Na razie trzeba jednak znaleźć na nią pieniądze
Zamiast zielonych, niezagospodarowanych terenów, miała być droga. Na razie trzeba jednak znaleźć na nią pieniądze (Google Street View, Fot: Google Maps)
d3rgfmm

Chodzi o węzeł Ursynów Wschód łączący tę dzielnicę z Wilanowem. Jedna z największych inwestycji drogowych w Polsce boryka się na tym odcinku z kolejnymi problemami. Najpierw chodziło o filtry powietrza, które miały wyłapywać spaliny wyrzucane z tunelu. Teraz brakuje około 250 m drogi łączącej dwie dzielnice oddzielone skarpą. Decyzję o jej budowie odsuwano w czasie. To ostatni dzwonek na realizację inwestycji.

Południowa Obwodnica Warszawa ma być dostępna dla kierowców w połowie 2020 roku, w rocznicę Bitwy Warszawskiej. Stworzenie odcinka drogi, który przez 4 lata prowadziłby donikąd nie wygląda dobrze. Próbowaliśmy poprosić o komentarz zarówno burmistrza dzielnicy Wilanów, Ludwika Rakowskiego, jak i jego zastępcę, lecz nie byli oni dostępni.

Sprawę nagłośniło Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów. Podczas 42 sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy podjęto decyzję o wniesieniu do rady miasta o dodatkowe 1,1 mln zł na budowę brakującego odcinka. Wykonawca, turecko-polskie konsorcjum Astaldi, może bowiem zakończyć budowę tego węzła bez połączenia z Wilanowem, co uczyniłoby tak gigantyczną inwestycję bezcelową. Taka kwota to niewielka część kosztów szacowanych na 6,5 mld zł.

d3rgfmm

Jak powiedział nam Tomasz Kuszłejko, zasiadający w Radzie Dzielnicy Wilanów, budowa tego odcinka nie jest możliwa w ciągu pół roku. Obejmuje on nie tylko część dla pojazdów, ale również chodniki i ścieżki rowerowe.

Południowa Obwodnica Warszawy odciąży zakorkowaną Trasę Siekierkowską. Ma mieć 18,5 km i składać się z 2 jezdni po 3 pasy ruchu. W jej ciąg wchodzi tunel pod Ursynowem, nowy mostem przez Wisłę i estakada nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

d3rgfmm

Podziel się opinią

Share

d3rgfmm

d3rgfmm