Trwa ładowanie...
28-06-2016 13:07

II edycja "Oldtimery na Gran Turismo Polonia" już niebawem!

II edycja "Oldtimery na Gran Turismo Polonia" już niebawem!Źródło: Materiały prasowe
dmc7nni
dmc7nni

30 czerwca na terenie toru Poznań odbędzie się wyjątkowa wystawa klasycznych samochodów, towarzysząca jednej z najlepszych imprez motoryzacyjnych w Polsce - Gran Turismo Polonia (GTP). Podobnie, jak miało to miejsce w roku ubiegłym, również tegoroczna odsłona GTP ugości przepiękne oldtimery. Będzie to możliwe dzięki zaangażowaniu stowarzyszeń, do których należą Sopockie Stowarzyszenie Classic Moto Story i MotoClassic Wrocław oraz prywatnej kolekcji z Poznania.

Ich miłośnicy mawiają, że są to prawdziwe "auta z duszą". Patrząc na wiekowego Rolls-Royce'a, klasycznego Bentleya, czy przepięknego E-Type'a, trudno się z tym nie zgodzić. To zupełnie inne maszyny, niż te, które znamy dziś. Odróżnia je nie tylko brak nowoczesnej techniki wspomagającej prowadzenie, ale także styl i gracja, z jaką się prezentują. Gdy po centrum miasta przejeżdża wiekowe auto, nie pozostaje ono niezauważone. Podobnie rzecz ma się z wieloma innymi klasykami. Obok takich samochodów nie da się przejść obojętnie, gdyż są one nie tylko piękne, ale i wartościowe. Wiele z nich wyprzedziło swoje czasy, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, stosowanym po dziś dzień w motoryzacji.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Najstarszym samochodem zaprezentowanym podczas Gran Turismo Polonia 2016 będzie pojazd, niegdyś popularnej marki Overland. Ma on przeszło 93 lata! Najmłodszym czterokołowcem wśród oldtimerów, które pojawią się 30 czerwca na torze Poznań, będzie legenda amerykańskich wyścigów Chevrolet Corvette z 1979 r., biorący niegdyś udział w słynnych zawodach na torze Daytona.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Odwiedzając poznańską imprezę, wprost nie sposób ominąć wystawy oldtimerów. Ukazuje ona piękno drzemiące w motoryzacji, a także to, jak zmieniała się na przełomie dziesięcioleci. Gran Turismo Polonia 2016 jest zatem świetną okazją nie tylko do obejrzenia najszybszych samochodów jeżdżących do drogach Europy, ale także świetną okazją do podziwiania perełek klasycznej motoryzacji, które z pewnością podbiją serce każdego.

Tomasz Rossa

ll

dmc7nni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmc7nni
Więcej tematów