Trwa ładowanie...
d40una7

Hyundai Motorsport prezentuje nową rajdówkę

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyundai Motorsport prezentuje nową rajdówkę
(zdjęcie producenta)
d40una7

Koreański producent przedstawił właśnie najnowszą generację swojego rajdowego modelu i20, którym w przyszłym roku będzie chciał walczyć o tytuł mistrza świata w cyklu WRC. W autach za kierownicami zasiądą: Hiszpan Dani Sordo, Nowozelandczyk Hayden Paddon i Belg Thierry Neuville.

Hyundai w 2016 roku zaliczy swój 3 sezon z modelem i20 w pełnym cyklu WRC. W tym czasie jego załogi stawały pięciokrotnie na podium, odnotowując także spektakularne zwycięstwo w rajdzie Niemiec. Opracowana nowa wersja rajdówki ma za sobą ok. 800 km testów i według producenta, jest wyraźnie szybsza i stabilniejsza od poprzednika. Pierwszym egzaminem „bojowym” samochodu, będzie oczywiście styczniowy Rajd Monte Carlo, tradycyjnie już otwierający cykl rajdowych samochodowych mistrzostw świata.

Oprócz wspomnianej trójki bazowych kierowców, ekipę Hyundaia zasili także w niektórych imprezach kierowca testowy – Kevin Abring. Holender będzie jednak skupiać się przede wszystkim nad rozwojem auta WRC oraz przygotowaniem nieco słabszej wersji, ale dostępnej dla klientów zewnętrznych – R5. Auto w takiej specyfikacji ma pojawić się w ofercie od sezonu 2017. W tym roku Hyundai zakończył sezon WRC w kategorii producentów na trzecim miejscu, ustępując fabrycznej ekipie Volkswagena i Citroenowi. W barwach niemieckiego koncernu tytuł mistrza świata kierowców wywalczył Francuz Sebastien Ogier.

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7