Hybrydowe Mitsubishi Outlander PHEV w polskich salonach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hybrydowe Mitsubishi Outlander PHEV w polskich salonach
(zdjęcie producenta)
WP

Do polskich salonów Mitsubishi wjeżdżają właśnie pierwsze egzemplarze hybrydowego Mitsubishi Outlander PHEV (z ang. Plug-in Hybrid Electic Vehicle). Nowy model japońskiej marki jest pierwszym na świecie hybrydowym SUV-em ze stałym, elektrycznym napędem 4WD i generatorem prądu.

Mitsubishi Outlander PHEV oferuje zasięg 824 kilometrów i zgodnie z normami pali średnio 1,9 litra benzyny na 100 km – oczywiście przy regularnym ładowaniu akumulatorów z gniazdka. Za sprawą wysokiego momentu obrotowego dostarczanego już od startu przez 2 silniki elektryczne o mocy 82 KM i idące za tym przyspieszenia, SUV Mitsubishi zapewnia odpowiednie osiągi. Do napędu pojazdu służy także niewysilony 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 121 KM. Najnowocześniejsza wersja systemu Super All Wheel Control znanego z kultowego Mitsubishi Lancera Evolution i nisko położony środek ciężkości lepszą przyczepność i prowadzenie w zakrętach.

Outlander PHEV oferuje 3 tryby jazdy – elektryczny, szeregowy i równoległy. Są one elektronicznie sterowane i automatycznie wybierane, tak, aby samochód przejeżdżał jak największy dystans w trybie elektrycznym. Hybrydowe Mitsubishi ładuje swoje akumulatory podczas hamowania, ale też pozwala na uzupełnienie energii z domowego gniazdka lub stacji szybkiego ładowania.

WP

Mitsubishi Outlander PHEV jest w Polsce oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Intense Plus, Instyle Navi i Instyle Navi Plus. Outlander PHEV Intense Plus kosztuje 176 990 zł, a kolejne wersje odpowiednio 190 990 zł i 198 990 zł.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP