Trwa ładowanie...
d2395kc

Honda w Paryżu: odświeżone modele i nowe silniki

Share
d2395kc

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu Honda zaprezentuje trzy nowe silniki z serii Earth Dreams Technology. Publiczność będzie mogła też zapoznać się z odświeżoną gamą modelową marki.

Wiosną 2015 r. na rynku pojawi się Honda CR-V z mocniejszą jednostką wysokoprężną oraz opcjonalną, 9-stopniową przekładnią automatyczną. Nadwozie samochodu poddano modyfikacjom - z przodu zastosowano nowe reflektory, osłonę chłodnicy, światła przeciwmgielne oraz osłony wkomponowane w przeprojektowany zderzak. Pas tylny ozdobią nowe lampy zespolone LED, zmieniona pokrywa bagażnika oraz nowy zderzak.

Czteronapędowe auto zostanie wyposażone w 4-cylindrowy silnik wysokoprężny 1,6 i-DTEC o wyższej mocy. Motor ten zastąpi oferowany dotychczas silnik 2,2 i-DTEC. W połączeniu z 6-biegową skrzynią manualną generuje on 160 KM mocy i 350 Nm momentu obrotowego, emitując przy tym o 11 proc. mniej (130 g/km) dwutlenku węgla. Wersja z napędem na jedną oś będzie nadal oferowana z silnikiem 1,6 i-DTEC (120 KM).

(fot. Zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. Zdjęcie producenta)

Na paryskim stoisku Hondy pojawi się także prototyp kompaktowego SUV-a o oznaczeniu HR-V. Odmiana przednionapędowa ma wejść do sprzedaży latem 2015 r. i będzie dostępna z silnikiem benzynowym 1,5 i-VTEC oraz wysokoprężnym 1,6 i-DTEC. Obie konstrukcje wywodzą się z serii Earth Dreams Technology i współpracują z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi, przy czym motor 1,5 i-VTEC może też zostać połączony z przekładnią CVT.

d2395kc

Obok Hondy HR-V w Paryżu zadebiutuje nowa odsłona modelu Jazz. Prototyp wyróżnia się zmienionym nadwoziem o opływowych kształtach. Europejska wersja Jazz będzie oferowana w salonach od lata 2015. Nowa jednostka benzynowa 1,3 i-VTEC będzie współpracowała z 6-biegową przekładnią manualną (zastępując stosowaną do tej pory konstrukcję 5-biegową) lub skrzynią CVT.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

d2395kc

Podziel się opinią

Share
d2395kc
d2395kc
Więcej tematów