Trwa ładowanie...
23-12-2011 11:25

Honda testuje swój pierwszy odrzutowiec

Honda testuje swój pierwszy odrzutowiecŹródło: zdjęcie producenta
d18tafa
d18tafa

Honda Aircraft Company ogłosiła, iż od czasu pierwszego lotu, który odbył się 18 listopada 2011 roku, już trzeci odrzutowiec HondaJet certyfikowany przez Federalną Administrację Lotniczą (FAA) - określany skrótem F2 - jest poddawany intensywnym badaniom w locie. Przybliża to samolot do uzyskania pełnej certyfikacji.

Pierwszy lot testowy odrzutowca F2 rozpoczął się 18 listopada 2011 roku.Wzbiła się ona w powietrze z pasa startowego międzynarodowego portu lotniczego Piedmont Triad, zlokalizowanego przy siedzibie firmy Honda Aircraft Company w Greensboro.

Podczas lotu testowego zespół konstruktorów przeprowadził kilka istotnych badań kontrolnych. Michimasa Fujino, prezes i dyrektor generalny Honda Aircraft Company, powiedział, że "pierwszy lot odrzutowca F2 był możliwy dzięki zakrojonemu na szeroką skalę procesowi planowania oraz ciężkiej pracy wielu zespołów i indywidualnych osób działających w ramach całej organizacji. Osiągi odrzutowca są dokładnie takie, jakich oczekiwaliśmy, a lot na jego pokładzie daje dużą przyjemność.”

Pierwszy lekki odrzutowiec firmy Honda - oznaczony skrótem F1 - wzniósł się po raz pierwszy w powietrze 20 grudnia 2010 roku. W marcu Honda ogłosiła, że samolot ten osiągnął maksymalną prędkość 787 km/h (425 węzłów). Uzyskana na pułapie 9 140 metrów prędkość przekracza wstępne ustalenia w zakresie prędkości maksymalnej produkcyjnej wersji samolotu. Od tego czasu udało się także osiągnąć prędkość wznoszenia na poziomie 1 219 metrów na minutę oraz maksymalny pułap 13 106 metrów.

Honda Aircraft planuje rozpocząć loty testowe dwóch dodatkowych odrzutowców - F3 i F4 - w przyszłym roku. Pierwsze dostawy odrzutowca HondaJet do klientów zaplanowano na połowę 2013 roku.

sj

d18tafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18tafa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj