Trwa ładowanie...
Moto Target
samolot
05-11-2012 14:22

Honda rozpoczyna produkcję odrzutowca HondaJet

Honda rozpoczyna produkcję odrzutowca HondaJetŹródło: zdjęcie producenta
d2uh1us
d2uh1us

Honda rozpoczęła produkcję swojego nowego odrzutowca. Firma opracowała i wdrożyła własny proces produkcyjny. Wkrótce będzie gotowa do wydania gotowego produktu pierwszemu klientowi.

- Rozpoczęcie produkcji to jak do tej pory najważniejsze wydarzenie w całym programie rozwojowym HondaJet - powiedział Michimasa Fujino. - Teraz czekamy tylko na uzyskanie ostatecznej certyfikacji rządowej i dostarczenie naszego odrzutowca klientowi.

HondaJet wnosi wiele innowacji technicznych i rozwiązań nietypowych dla konstrukcji współczesnych samolotów, w tym umieszczenie silników nad skrzydłami, co pozwala radykalnie poprawić osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa dzięki obniżeniu oporów powietrza. Taka koncepcja konstrukcji płatowca prowadzi do obniżenia poziomu hałasu w kabinie, a także hałasu docierającego na ziemię w czasie lotu, umożliwia też powiększenie kabiny i zwiększenie pojemności ładunkowej.

Samolot HondaJet napędzany jest przez dwa bardzo oszczędne silniki turboodrzutowe GE Honda HF120 i został wyposażony w najbardziej zaawansowany system awioniki z ekranami dotykowymi, jaki jest dostępny dla lekkich turboodrzutowych samolotów dyspozycyjnych. Jest to nowej generacji system Garmin G3000 dostosowany do samolotu HondaJet, z trzema panoramicznymi 14-calowymi monitorami i dwoma mniejszymi dotykowymi ekranami funkcyjnymi. HondaJet jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przez Hondę.

(źródło: Mototarget.pl)

d2uh1us
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uh1us
Więcej tematów