Trwa ładowanie...
d1fjakv

Honda rozpoczyna produkcję odrzutowca HondaJet

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Honda rozpoczyna produkcję odrzutowca HondaJet
(zdjęcie producenta)
d1fjakv

Honda rozpoczęła produkcję swojego nowego odrzutowca. Firma opracowała i wdrożyła własny proces produkcyjny. Wkrótce będzie gotowa do wydania gotowego produktu pierwszemu klientowi.

- Rozpoczęcie produkcji to jak do tej pory najważniejsze wydarzenie w całym programie rozwojowym HondaJet - powiedział Michimasa Fujino. - Teraz czekamy tylko na uzyskanie ostatecznej certyfikacji rządowej i dostarczenie naszego odrzutowca klientowi.

HondaJet wnosi wiele innowacji technicznych i rozwiązań nietypowych dla konstrukcji współczesnych samolotów, w tym umieszczenie silników nad skrzydłami, co pozwala radykalnie poprawić osiągi i zmniejszyć zużycie paliwa dzięki obniżeniu oporów powietrza. Taka koncepcja konstrukcji płatowca prowadzi do obniżenia poziomu hałasu w kabinie, a także hałasu docierającego na ziemię w czasie lotu, umożliwia też powiększenie kabiny i zwiększenie pojemności ładunkowej.

d1fjakv

Samolot HondaJet napędzany jest przez dwa bardzo oszczędne silniki turboodrzutowe GE Honda HF120 i został wyposażony w najbardziej zaawansowany system awioniki z ekranami dotykowymi, jaki jest dostępny dla lekkich turboodrzutowych samolotów dyspozycyjnych. Jest to nowej generacji system Garmin G3000 dostosowany do samolotu HondaJet, z trzema panoramicznymi 14-calowymi monitorami i dwoma mniejszymi dotykowymi ekranami funkcyjnymi. HondaJet jest pierwszym komercyjnym samolotem zbudowanym przez Hondę.

(źródło: Mototarget.pl)

Szeroki wybór części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

d1fjakv

Podziel się opinią

Share

d1fjakv

d1fjakv