Trwa ładowanie...
d3re54h

Honda kończy budowę pierwszego odrzutowca

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Honda kończy budowę pierwszego odrzutowca
(zdjęcie producenta)
d3re54h

Podczas targów Business Aviation Convention and Exhibition w USA Michimasa Fujino, prezes i dyrektor zarządzający Honda Aircraft Company poinformował, że budowa pierwszego odrzutowca HondaJet w wersji produkcyjnej dobiega końca.

Obecnie na linii montażowej Hondy znajduje się 6 samolotów. Producent poinformował również, że w ramach przygotowań do wprowadzenia samolotu na rynek zamierza podwoić liczbę osób zatrudnionych w fabryce. Testy maszyny przebiegają zgodnie z planem i ma ona niebawem otrzymać autoryzację TIA Federalnej Administracji Lotnictwa FAA.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Testowe odrzutowce HondaJet zostały sprawdzone z uwzględnieniem ponad 4 000 punktów pomiarowych i wykonały wiele lotów do oddziałów testowych zlokalizowanych na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jednym z punktów programu testowego była wizyta w laboratorium klimatycznym McKinley w bazie lotniczej Eglin Air Force Base na Florydzie. W obiekcie tym znajduje się największa na świecie komora do testów klimatycznych, pozwalająca na odtworzenie niemal wszystkich warunków pogodowych występujących na naszej planecie, włączając w to skrajne temperatury w zakresie od -56 do 83 st. C.

d3re54h

Samoloty HondaJet są też poddawane zabiegom sprawdzającym wytrzymałość i odporność strukturalną. W specjalnie opracowanym programie testowym sprawdza się wytrzymałość zmęczeniową oraz wytrzymałość resztkową komponentów przy maksymalnym obciążeniu w czasie odpowiadającym trzem pełnym cyklom eksploatacji, a także tolerancję na uszkodzenia elementów kompozytowych w czasie odpowiadającym dwóm pełnym cyklom eksploatacji.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

Opony zimowe na Allegro. Zobacz najpopularniejsze oferty!

d3re54h

Podziel się opinią

Share
d3re54h
d3re54h