Trwa ładowanie...

Honda będzie biła rekord niskiego spalania

Share
Honda będzie biła rekord niskiego spalania
Źródło: zdjęcie producenta
d1lk1bd

Honda podejmie próbę pobicia Rekordu Guinessa w zakresie niskiego zużycia paliwa. Będzie ona miała miejsce podczas wyprawy przez Europę na dystansie 13 000 km.

1 czerwca dwóch członków zespołu badawczo rozwojowego z należącego do Hondy centrum European Research&Development rozpocznie podróż po Starym Kontynencie modelem Civic Tourer, pod maską którego znajdzie się silnik 1,6 i-DTEC. Pracownicy Hondy wyruszą z belgijskiego Aalst w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jadąc w stronę Holandii i Niemiec, aby po ok. 25 dniach i przejechaniu łącznie 13 614 km powrócić do miejsca startu.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Honda podejmie próbę bicia Rekordu Guinessa po przeprowadzeniu kilku niezależnych testów które potwierdziły, że jednostka 1,6 i-DTEC zużywa mniej paliwa w rzeczywistych warunkach drogowych, niż deklaruje producent. Zgodnie z wytycznymi podczas próby bicia rekordu w samochodzie przez całą podróż muszą znajdować się obaj kierowcy. Fergal McGrath i Julian Warren zobowiązali się, iż każdy z nich pokona codziennie ok. 592 km w 7,5 godziny.

d1lk1bd

Oficjalna nazwa Rekordu Guinessa brzmi „Najniższe zużycie paliwa – wszystkie 24 państwa Unii Europejskiej”. Jeśli próba zakończy się sukcesem to nowy rekord będzie obowiązywał wszystkie samochody osobowe, w tym modele hybrydowe i elektryczne. Załoga musi zgromadzić w każdym z 24 wymienionych państw określone dowody, jak np. zapis w dzienniku pokładowym dotyczący spalania/przebiegu, odczyt GPS, nagranie wideo, zdjęcia oraz podpisy niezależnych świadków.

Samochód biorący udział w próbie bicia rekordu musi być modelem seryjnym, w którym nie wprowadzono żadnych modyfikacji mogących wpłynąć na wynik. Ponadto auto musi być tankowane do pełna na każdym postoju na stacji benzynowej, co ma zapobiec wpływaniu na zużycie paliwa poprzez obniżanie masy własnej auta. Załoga odwiedzi w kolejności alfabetycznej następujące państwa: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Włochy.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

d1lk1bd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lk1bd
d1lk1bd
Więcej tematów