Trwa ładowanie...
06-10-2016 15:27

Holden Astra: samochód dla Australijczyka prosto z Polski

d1n48ni
d1n48ni

General Motors to amerykański gigant motoryzacyjny, który swoim zasięgiem obejmuje niemal cały świat. W swoim portfolio ma takie marki jak Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden, Opel i Vauxhall. Nic więc dziwnego w tym, że auta marek występujących w ramach jednego koncernu mogą być łudząco podobne. Na australijski rynek lada chwila wejdzie Holden Astra, który produkowany jest w gliwickiej fabryce Opla.

Fabryka General Motors w Gliwicach jako jedyna zajmuje się produkcją wersji Opla Astry przeznaczonej na rynek australijski.
- Wbrew pozorom przygotowania były dosyć spore. Mimo że przepisy australijskie i europejskie nie są tak rozbieżne jak między autami amerykańskimi a europejskimi, wymieniliśmy około 100 części - powiedział dyrektor generalny gliwickiej fabryki Andrzej Korpak.

Samochód trafi do pierwszych australijskich klientów 31 października. Podstawowa wersja kompaktowego Holdena - Astra R - kosztuje 25 312 dolarów australijskich, czyli 73,9 tys. zł. Za tę kwotę będzie można kupić auto z benzynowym silnikiem 1,4 Turbo, siedmiocalowym ekranem dotykowym, 17-calowymi aluminiowymi felgami, kamerą cofania i asystentem parkowania.

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj