Hirvonen wygrał Rajd Akropolu

d2pf2e7
d2pf2e7

Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus)
został zwycięzcą Rajdu Akropolu - siódmej eliminacji mistrzostw świata. Drugi był Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4), który miał 1.22,9 min straty.

Liderem pozostał obrońca tytułu mistrzowskiego Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC), który w sobotę rozbił swój samochód i nie ukończył wyścigu.

28-letni Hirvonen odniósł ósme zwycięstwo w karierze. Na ostatnim odcinku specjalnym o 12,9 s. wyprzedził Ogiera, który zaliczył najlepszy występ w dotychczasowych startach.

"Pojechałem czyściutko, żadnego +łapania gumy+, żadnych błędów, to było fantastyczne - powiedział Hirvonen. - Jeśli uda ci się przejechać tak trudny rajd w ten sposób, bez niespodziewanych problemów, to jesteś zwycięzcą. Teraz wróciliśmy do gry (o mistrzostwo świata)".

d2pf2e7

Na trzeciej pozycji finiszował kolega Hirvonena z ekipy Forda, jego rodak Jari-Matti Latvala, z ponad półminutową stratą do Ogiera.

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy odwołali przedostatni odcinek specjalny. Wzdłuż jego 8,98-km trasy pojawiła się niespodziewanie wielka rzesza widzów.

Kolejną eliminacją mistrzostw świata będzie 66. Rajd Polski, w dniach 25-28 czerwca na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek.