29-01-2012 08:56

Grzegorz Knapp awansował do Grand Prix

d32wlzk
d32wlzk

Rosjanin Nikołaj Krasnikow wygrał na torze Błonie w Sanoku rundę kwalifikacyjną do mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych na lodzie. Po raz trzeci z rzędu awans do Grand Prix w tej dyscyplinie wywalczył Grzegorz Knapp, który zajął trzecie miejsce.

Zawody oglądało ponad 4000 osób. O pięć przepustek do Grand Prix rywalizowało 16 zawodników z dziewięciu krajów, w tym trzej Polacy.

Krasnikow, siedmiokrotny mistrz świata, wyprzedził brązowego medalistę ubiegłorocznego czempionatu, rodaka Daniła Iwanowa.

W niedzielę rozegrany zostanie po raz szósty turniej o Puchar Sanoka. Organizatorzy zapowiedzieli udział gwiazd żużla na lodzie, m.in. Austriaka Franky'ego Zorna i legendarnego Szweda Per Olofa Sereniusa.