Groblewski mistrzem Europy w rallycrossie

d40j1ee
d40j1ee

Polski kierowca Krzysztof Groblewski (VW Polo)
wygrał w Słomczynie w Dywizji 1A dziesiątą eliminację mistrzostw Europy w rallycrossie i zapewnił sobie tytuł mistrzowski w sezonie 2006.

Groblewski triumfował w dwóch biegach kwalifikacyjnych, w finale A Dywizji 1A prowadził od startu do mety. Drugie miejsce wywalczył Czech Zdenek Cermak (Skoda Fabia)
- strata 1,48, na trzeciej pozycji uplasował się Duńczyk Morten Jespersen (Peugeot 106 Maxi) - strata 1,80.

Do zakończenia eliminacji mistrzostw Europy w rallycrossie zostały jeszcze zawody w Niemczech, które odbędą się w dniach 30 września - 1 października.

W klasyfikacji generalnej ME po dziesięciu rozegranych eliminacjach Groblewski ma 161 pkt, drugie miejsce zajmuje Jespersen - 123 pkt, na trzeciej pozycji jest Fin Jussi Pinomaeki (Renault Clio) - 110 pkt.

Pinomaeki nie ukończył zawodów w Słomczynie, miał problemy techniczne z samochodem i nie wystartował do wyścigu kwalifikacyjnego.

W finale Dywizji 1 zwyciężył Szwed Lars Larsson (Skoda Fabia), w Dywizji 2 triumfował Czech Roman Castoral (Opel Astra)