Trwa ładowanie...

GPS na 2020 rok. W jaką nawigację warto zainwestować

Lato to dla wielu osób okres wakacyjnych wyjazdów, często własnym autem. Jak uniknąć korków i dojechać na miejsce bez żadnych przeszkód? Najlepszym sposobem będzie zainwestowanie w nawigację samochodową, która pokaże ci najbezpieczniejszą trasę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

GPS na 2020 rok. W jaką nawigację warto zainwestowaćŹródło: Adobe Stock
d30re97
d30re97

Smartfon nie zawsze zda egzamin. Gładki ekran staje się o wiele mniej czytelny, gdy słońce mocno świeci, urządzenie trzymane "na kablu" nagrzewa się do wysokich temperatur nawet gdy nie pada na nie światło słoneczne, a poza tym zawsze istnieje ryzyko, że w kulminacyjnym momencie zadzwoni telefon i wyświetlana mapa zniknie.

Dlatego urządzenia do nawigacji GPS wciąż cieszą się sporą popularnością szczególnie u osób, które dużo podróżują. Duża wygoda użytkowania, wytrzymała bateria i przede wszystkim przejrzystość interfejsu sprawia, że profesjonaliści wybierają produkty sprawdzonych firm.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Oferta poszczególnych producentów jest zróżnicowana i każdy kierowca znajdzie w niej coś dla siebie. Zwróć uwagę przede wszystkim na mapy i zainstalowane oprogramowanie. Nowoczesne mapy nie tylko pomogą ci wytyczyć najkrótszą i najbezpieczniejszą drogę do celu, ale również informują o przepisach i ograniczeniach na danym odcinku czy przewidywanych kontrolach drogowych.

Pamiętaj, że nawigacja z wgraną mapą Polski i Europy jest z reguły droższa niż ta z mapami naszego kraju. Dlatego jeśli rzadko opuszczasz granice, lepiej będzie zdecydować się na mniejszą mapę, a zaoszczędzone pieniądze wykorzystać na przykład na dopłatę do modelu z dożywotnią aktualizacją map. Obecnie jest to standard w dobrej jakości nawigacjach, ale warto również zwrócić uwagę na to, czy poradzimy sobie z tym procesem samodzielnie.

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Dodatkowe tryby pracy

Dobra nawigacja to nie tylko urządzenie, które wskaże ci najszybszą trasę do celu, ale weźmie również pod uwagę twoje preferencje dotyczące prowadzenia auta. Możesz na przykład ustawić najbardziej ekonomiczną trasę bez gwałtownych ograniczeń i nagłych zmian prędkości, bądź też wybrać trasę bez odcinków płatnych. Wybór najłatwiejszej drogi oznacza wytyczenie trasy bez ruchliwych odcinków, a niektóre urządzenia potrafią dostosować wyświetlaną trasę do preferencji kierowcy na podstawie przejechanych przez niego odcinków. Dodatkowo nowoczesne nawigacje z dostępem do sieci Wi-Fi odczytują aktualne informacje o natężeniu ruchu w danym miejscu.

Duży, przejrzysty ekran

Dobra nawigacja to czytelna nawigacja, dlatego nie warto oszczędzać na przekątnej ekranu. Im będzie większa, tym łatwiej odczytać znajdujące się informacje, a co za tym idzie zorientować się w sytuacji na drodze. Pamiętaj jednak, że im większe urządzenie, tym więcej miejsca zajmuje w aucie. Obecnie na rynku prym wiodą modele o przekątnej 5 i 7 cali. Matowy ekran sprawia, że słońce się od niego nie odbija, a co za tym idzie jest czytelna niezależnie od pory dnia i pogody.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d30re97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30re97
Więcej tematów