Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe
Wiadomości

Gliwicki Opel zasłużony dla polskiej gospodarki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Fabryka Opla w Gliwicach otrzymała w poniedziałek kolejne wyróżnienie. To Honorowa Odznaka za zasługi dla rozwoju polskiej gospodarki.

Wręczono ją w ramach obchodów 25-lecia Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce: odznakę na uroczystości w Ministerstwie Gospodarki odebrał Andrzej Korpak, dyrektor generalny General Motors Manufacturing Poland.

To już kolejna nagroda dla gliwickiej fabryki. Firma otrzymała m.in. tytuł „Lidera Społecznej Odpowiedzialności" w konkursie „Dobry Pracodawca 2012" (grudzień 2012), nagrodę ministra środowiska (2013) oraz „Solidnego Pracodawcy 2013". Wcześniej zdobywała nagrody „Inwestora Roku" od AmCham z października 2010, tytuł „Tego, który zmienia polski przemysł" od magazynu Nowy Przemysł (luty 2011), a także liczne wyróżnienia w ramach koncernu General Motors za jakość produkowanych aut. Zakład należy do jednego z najlepszych w koncernie pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym, w tym optymalizacji zarządzania energią.

d2p7mpe

Pierwszy samochód, model Astra Classic, został wyprodukowany w gliwickim zakładzie 31 sierpnia 1998 roku. Od tego czasu fabryka stała się wizytówką miasta i regionu. Jest na Śląsku jednym z największych pracodawców. Zatrudnia w trzech oddziałach ok. 3900 osób. Od lutego br. uruchomiona została produkcja Holdenów Astra i Cascada na eksport do Australii i Nowej Zelandii. Pod koniec tego roku planowane jest również rozpoczęcie produkcji Buicka Cascady, który trafi na rynek amerykański.

W drugiej połowie roku fabryka rozpoczyna produkcje Astry kolejnej, piątej generacji.

Adam Woźniak

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe