Trwa ładowanie...
d4hvkyc
Genewa 2017: Zenvo TS1 GT, czyli popis mocy

Genewa 2017: Zenvo TS1 GT, czyli popis mocy

Genewski salon samochodowy to doskonała okazja na pozyskanie zainteresowania dziennikarzy motoryzacyjnych. Szansę tę postanowiło wykorzystać Zenvo. Na dziesiątą rocznicę istnienia przygotowała samochód o niespotykanej mocy. TS1 GT powstał tylko w jednym egzemplarzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hvkyc

Model ST1 GT to specjalna wersja znanego ST1. Samochód zachował kształty swojego pierwowzoru, ale zyskał nowe pokłady mocy. Sercem pojazdu jest centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 5,8 l. Dzięki podwójnemu doładowaniu osiąga on moc 1163 KM przy 7700 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 1100 Nm dostępny przy takim samym poziomie obrotów. Jednostka napędowa współpracuje z nowo opracowaną skrzynią biegów o siedmiu przełożeniach, której praca - jak twierdzi producent - jest niemal tak błyskawiczna, jak w przypadku bolidów Formuły 1.

Efekty pracy silnika trafiają na tylne koła z kutymi, 20-calowymi obręczami, a w utrzymaniu kontroli nad samochodem pomaga mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Sucha waga samochodu to 1580 kg. Zenvo ST1 GT pierwszą „setkę” osiąga w 2,8 sekundy i pozwala rozpędzić się do prędkości 375 km/h.

Materiały prasowe

Wnętrze samochodu zostało wykonane z dużą dbałością o szczegóły, a jego wykonanie pochłonęło 8 tys. roboczogodzin. W kabinie zastosowano włókno węglowe i skórę, a przełączniki wykonano z miedzi i rodu.

Zenvo ST1 GT został stworzony jako samochód idealny dla miłośników mocy. Ciekawe czy w nowej wersji radzi sobie na torze lepiej niż jego protoplasta. Oryginalny ST1 w programie „Top Gear” nie zyskał pochlebnych opinii, a na mokrym torze okazał się wolniejszy od BMW M5.

d4hvkyc

Podziel się opinią

Share

d4hvkyc

d4hvkyc