Trwa ładowanie...
d21x2ss
wideo

Genewa 2009: Szwedzka wizja przyszłości

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Genewa 2009: Szwedzka wizja przyszłości
d21x2ss

Jednym z najładniejszych aut genewskich targów samochodowych był model S60 Concept, który został pokazany przez Volvo.

- Zainspirowało nas wybrzeże Szwecji, tam gdzie morze spotyka się z klifami. Ekscytujące połączenie dramatyzmu i zmysłowości - wyjaśnia Steve Mattin, dyrektor Volvo Cars ds. projektowych. - Zewnętrzny wygląd samochodu koncepcyjnego wyraźnie wskazuje, czego klient może się spodziewać po nowym seryjnym S60. W projektowaniu wnętrza pozwoliliśmy sobie na jeszcze więcej. Tu chcieliśmy przede wszystkim stworzyć wizję przyszłości Volvo.

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * Najbardziej rzucającym się w oczy elementem wnętrza jest płynąca konsola centralna, z ręcznie wykonanego kryształu o nazwie Orrefors. Przypomina ona falę, która rozciągającą się od tablicy rozdzielczej aż po oparcia tylnych siedzeń. W panel zostały wkomponowane wszystkie przełączniki, które powinny znaleźć się na panelu środkowym. Pod maską auta znajdziemy doładowany silnik benzynowy o pojemności 1.6 litra oraz mocy 180 KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Średnia emisja CO2 to jedynie 119 g/km, natomiast na przejechanie 100 km potrzeba około 5 litrów paliwa.

Posiadająca bogaty dorobek w dziedzinie projektowania bezpiecznych samochodów marka Volvo zapowiada, że w nowym S60, który ma pojawić się w przyszłym roku, znajdzie się prawdopodobnie technologia umożliwiająca wykrycie nagłej obecności pieszego przed jadącym pojazdem. System ma automatycznie rozpocząć hamowanie, w przypadku braku reakcji ze strony kierowcy.

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * W nowym S60 zastosowanie znajdzie płyta podłogowa opracowana siłami koncernu Ford Motors, którą spotkać można w takich autach jak m.in. XC60, a także Ford Mondeo, S-Max i Galaxy.

d21x2ss

Podziel się opinią

Share
d21x2ss
d21x2ss