Gdzie Kubica stracił najwięcej punktów?

Gdzie Kubica stracił najwięcej punktów?Źródło: AFP
d42w5re
d42w5re

Przed ostatnim wyścigiem sezonu Robert Kubica zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji i nie ma już szans na mistrzowski tytuł. Co zaważyło na takim wyniku Polaka? Gdzie Kubica stracił najwięcej punktów?

Sezon 2008 w porównaniu z poprzednim pod względem niezawodności bolidu był bez porównania lepszy. Mimo to kilka zdarzeń w trakcie sezonu sprawiło, że polski kierowca stracił kilka ważnych punktów. Oto one:

1. Wypadek podczas GP Australii Polak startował ze znakomitej drugiej pozycji. Na 47. okrążeniu w bolid BMW wjechał jednak Kazuki Nakajima. Kubica nie ukończył wyścigu.
  1. Pościg w trakcie GP Wielkiej Brytanii Ruszając z dziesiątej pozycji Polak dał popis jazdy w deszczu i awansował na trzecią lokatę. Na 39. okrążeniu walcząc z Heikkim Kovalinenem wypadł z toru.
  1. Pech z oponami podczas GP Niemiec Kubica startował z siódmego pola ale zdołał przebić się na czwarte miejsce. Wyścig ukończył jednak na siódmej lokacie z powodu kłopotów z oponami.
  1. Wolny bolid na GP Węgier Polak ruszał z czwartego pola, ale na mecie był dopiero ósmy. Nie wiem, co się stało - mówił Mario Theissen.
  1. Kara podczas GP Singapuru Kubica musiał zjechać na tankowanie w trakcie gdy pit lane było zamknięte. Dostał za to karę (niezrozumiały przepis, który ją uzasadniał, przestanie obowiązywać z końcem sezonu - przyp. WP) i ukończył wyścig dopiero na 11. miejscu.