Trwa ładowanie...
dt4uzga
22-01-2016 16:50

Gdańsk/Na terenie portu oddano do użytku chłodnię o pow.1,5 ha

dt4uzga
dt4uzga

Na terenie Portu Gdańsk działa chłodnia o powierzchni 1,5 ha do kompleksowej obsługi logistycznej produktów mrożonych. W trzech komorach może zmieścić się 36 tys. palet z mrożoną żywnością. Obiekt spółki PAGO położony jest obok terminala kontenerowego DCT.

Polska spółka PAGO specjalizująca się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów mrożonych zbudowała swój nowy obiekt na terenie Portu Gdańsk tuż przy terminalu kontenerowym DCT. Jest to największa chłodnia wchodząca w skład ogólnopolskiej sieci Centrów Logistyki Produktów Mrożonych PAGO. Na ponad 4 ha działce powstał budynek o powierzchni 1,5 hektara, z pełnym zapleczem logistycznym, dedykowanym obsłudze kontenerów.

Na swojej stronie internetowej spółka tłumaczy, że bliskość terminala DCT pozwala optymalnie wykorzystać ładowność kontenerów. Oznacza też skrócenie czasu transportu pomiędzy chłodnią a portem i uniezależnia terminowe złożenie kontenera w terminalu np. od sytuacji na drogach.

Dzięki chłodni firma może współpracować z eksporterami i importerami mrożonej żywności ze wszystkich grup asortymentowych. W chłodni może być przechowywane: mięso, drób, owoce i warzywa, ryby, dania gotowe, produkty mleczarskie i jajczarskie. Chłodnia przyjmuje też świeże mięso i kieruje je do komór zamrażalniczych, o łącznej wydajności 180 ton na dobę.

dt4uzga

Port Gdańsk podał, że zarówno teren portu jak i jego bezpośrednie okolice, zwłaszcza w ostatnim czasie, szczególnie chętnie wybierane są pod lokalizację magazynów chłodzonych.

Firma tłumaczy, że wynika to nie tylko z coraz większego zainteresowania polskimi produktami żywnościowymi na świecie, ale też z dobrego skomunikowania portu z siecią dróg krajowych i autostradą A1. "Dzięki temu dystrybucja towarów zwłaszcza branży FMCG (ang. fast-moving consumer goods; głównie artykuły spożywcze czy środki czystości - PAP) jest optymalna, dając możliwość szybkiego przewozu tego typu towarów z portu w głąb kraju lub odwrotnie" - wyjaśnia port.

Polska spółka PAGO istniejąca od 2007 r. specjalizuje się w dziedzinie kompleksowej obsługi logistycznej produktów mrożonych. Swoją ofertę kieruje do lokalnych producentów wyrobów mrożonych, jak i do ogólnopolskich oraz międzynarodowych sieci handlowych. Posiada sześć chłodni z pełnym zapleczem logistycznym, na prawie 170 tys. miejsc paletowych. Chłodnie znajdują się w Grodzisku Wlkp., Bieniewie, Gnatowicach, Dąbrowie Górniczej, Lęborku i w porcie w Gdańsku.

Port Gdańsk ustanowił w ubiegłym roku rekord polskiej gospodarki morskiej przeładowując prawie 36 mln ton ładunków, o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. W porcie realizowany jest największy w historii firmy plan inwestycyjny. Udział Portu Gdańsk w polskim rynku przeładunków morskich wynosi 46,5 procent.

dt4uzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt4uzga
Więcej tematów