Trwa ładowanie...
d2sctec
GAZ Ural Next: ekstremalna ciężarówka z Rosji

GAZ Ural Next: ekstremalna ciężarówka z Rosji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2sctec

Rosyjskie drogi, szczególnie te na Syberii, są bardzo kiepskiej jakości albo po prostu nie istnieją. Nic dziwnego, że w tym kraju robi się najbardziej wytrzymałe i wielozadaniowe ciężarówki. Kamaz od lat udowadnia to podczas Dakaru. Teraz światło dzienne ujrzała kolejna ekstremalna konstrukcja – GAZ Ural Next.

Samochód ten dosłownie nie potrzebuje dróg. Przeszkodą nie są nawet mniejsze drzewa. O możliwościach Urala Next najlepiej mówią nie słowa, a obrazy, dlatego warto obejrzeć powyższy film. Krótko mówiąc – robi wrażenie. Jeśli ktoś chce poznać szczegóły nowej rosyjskiej ciężarówki, to wystarczy wspomnieć, że jest ona w stanie przewieźć ładunek o masie 13 ton. Jeśli do tego dodamy przyczepę, to możemy skorzystać z pełni możliwości układu napędowego i przetransportować łącznie 38 ton.

d2sctec

W porównaniu do poprzednika o 40 proc. zwiększono moment obrotowy generowany przez jednostki napędową, a przy tym o 8 proc. zmniejszono zapotrzebowanie na paliwo. Silniki dostępne są w wersjach o mocy 240, 285 i 312 KM. Aby sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom Ural Next otrzymał wzmocnioną ramę i ulepszone osie, a wał napędowy ma być dużo bardziej wytrzymały i zapewniać bezproblemową eksploatację przez lata. Uzupełnieniem jest poprawia ergonomii użytkowania i możliwość wyboru spośród wielu rodzajów zabudowy.

(fot. zdjęcie producenta)

sj, moto.wp.pl

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec