Trwa ładowanie...
d10tx64

Fullback - zupełnie nowy model Fiata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fullback - zupełnie nowy model Fiata
(Materiały prasowe)
d10tx64

Nowy model Fiata - Fullback - został zaprezentowany na targach w Dubaju. Jeśli przypomina wam z wyglądu samochód innej marki, macie racje. Fullback to pick-up będący bliźniakiem Mitsubishi L200.

Japończycy zrobili interes życia. Fiat zamówił u nich 170 tys. aut, które wyprodukują ze znaczkiem włoskiego producenta. Włosi też pomyśleli: chcieli wejść na rynek kompletnie dla siebie nieznany. Zamiast wydawać miliardy na opracowanie własnej konstrukcji, zdecydowali się na gotową. Oburzonych uspokajamy, że nie oni pierwsi i nie ostatni zdecydowali się na taki krok.

Fullback nie jest zresztą pierwszym pick-upem, jaki pojawi się w salonach Fiata. Niedawno pokazano model Toro, którego również stworzyło Mitsubishi. Toro różni się od nowego modelu tym, że jest mniejszy.

d10tx64

Fullback wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru, ale włoscy projektanci nieco go przekonstruowali. Zmieniono to, co rzuca się najbardziej w oczy: reflektory, osłonę chłodnicy i szczegóły.

Ładowność najnowszej propozycji włoskiego koncernu to ponad tona (dokładnie 1045 kg). Pojazd mierzy 5155 mm długości, 1815 mm szerokości i 1780 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi dokładnie 3 metry. Podobnie do amerykańskich pick-upów (znacznie większych), Fullbacka będzie można zamówić z podwójną kabiną oraz podwójną i przedłużoną.

Nie ma wielkiego wyboru, jeśli chodzi o silniki. Oferta obejmuje jeden motor, o pojemności 2,4 litra. Będzie go można wybrać jako jednostkę 150- lub 180-konną. Skrzynie biegów: albo manualna 6-biegowa, albo 5-biegowa automatyczna.

Nowy Fiat ma wykorzystywać rozpoznawalność marki na terenach, gdzie Fiat jest mocny. Nie będzie oferowany na nowych rynkach, a jedynie w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. W salonach Fullback zadebiutuje wiosną 2016 roku.

d10tx64

Podziel się opinią

Share

d10tx64

d10tx64