Trwa ładowanie...
08-07-2014 16:10

Fotoradar ukradziono spod nosa strażników miejskich

Fotoradar ukradziono spod nosa strażników miejskichŹródło: zdjęcie producenta
d2kty7q
d2kty7q

Akty wandalizmu i kradzieże wymierzone w fotoradary nie są w Polsce nowością. Od czasu do czasu kierowca rozgoryczony otrzymanym mandatem nie wytrzyma presji i - najczęściej ciemną nocą - dokonuje „zemsty”. Tym razem jednak było inaczej. Fotoradar zniknął podczas pracy, a przez nikogo nie niepokojony złodziej ulotnił się z miejsca zdarzenia.

W Krośnie Odrzańskim wrze. Tamtejszym strażnikom miejskim skradziono fotoradar w czasie, gdy wykonywał on zdjęcia jadącym zbyt szybko kierowcom. Powstaje pytanie: jak mogło dojść do zniknięcia urządzenia wartego 60 tys. złotych? - Fotoradar był ustawiony w miejscowości Marcinowice, gdzie kierowcy często przekraczają dozwoloną prędkość - relacjonuje Agnieszka Pawłow, komendant straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim. - Strażnik, który obsługiwał urządzenie, siedział w samochodzie oddalonym o 50 metrów od fotoradaru i zaparkowanym przodem do fotoradaru. Jak wyjaśnił on po ujawnieniu kradzieży, w czasie dokonania przestępstwa uzupełniał dokumentację i nie zauważył złodzieja.

Stojący na trójnogu fotoradar w mgnieniu oka stał się łupem przestępcy. Czy był to rozgoryczony kierowca? Niekoniecznie. Większość fotoradarów używanych na polskich drogach w swojej obudowie posiada po prostu dobrej klasy aparat fotograficzny - dokładnie taki sam, jakiego używają fotografowie. Wystarczy odłączyć go od sterującej jego pracą elektroniki, by mieć do dyspozycji w pełni użyteczną lustrzankę.

d2kty7q

Sprawą nietypowej kradzieży w Krośnie Odrzańskim zajmuje się policja. Ze swojej strony wyjaśnia ją również tamtejsza straż miejska. W końcu zgodnie z przepisami prawidłowość pracy urządzenia powinien stale nadzorować strażnik miejski. Jeśli w czasie jego pracy, jak twierdzi pani komendant, wypełniał on dokumenty, to można wątpić w adekwatność dokonywanych przez niego pomiarów. W końcu wystarczy, że pod wpływem wiatru lub pędu przejeżdżających samochodów zmieni on swoje ustawienie względem drogi o kilka stopni, by dokonywane przez niego pomiary były nieadekwatne.

_ Zdjęcia mają charakter wyłącznie ilustracyjny. Zamieszczone teksty nie dotyczą osób umieszczonych na zdjęciach. _

tb, moto.wp.pl

d2kty7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kty7q
Więcej tematów