Trwa ładowanie...
05-05-2011 14:59

Fotoradar łapie rolkarza

Fotoradar łapie rolkarzaŹródło: studio.wp.pl
d6y8xdh
d6y8xdh

Fotoradary służą do karania kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Co jednak jeśli podróżujemy innym środkiem transportu? Rowerem, albo... na rolkach?

W Hastings (Wielka Brytania)
profesjonalny zawodnik jeżdżący na rolkach, Sam Tuffnell, postanowił sprawdzić, czy fotoradar zrobi mu zdjęcie. Na filmie zamieszczonym w Internecie widać, że potrzebował on czterech prób, aby dopiąć swego. Musiał przekroczyć 40 mil na godzinę (niecałe 65 km/h), czyli prędkość powyżej której fotoradar robił zdjęcie. Mimo fali krytyki, za to, że próby wykonane były w niebezpiecznych warunkach policja nie może ukarać Sama. Zgodnie z brytyjskim prawem tylko kierowcy pojazdów silnikowych mogą dostać mandat za przekroczenie prędkości.

Prezentowany film należy traktować raczej jako ciekawostkę, a sami jego autorzy podkreślają, że Tuffnell jest profesjonalistą i amatorzy nie powinni podejmować tak niebezpiecznych prób. Jednak Daily Mail informuje, że działacze walczący z przekraczaniem dozwolonej prędkości ostro skrytykowali takie działanie, jako propagowanie niebezpiecznego zachowania.

sj

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj