Moto Target
Wiadomości
11-01-2017 (16:47)

Ford i Toyota łączą siły. Będzie wspólne oprogramowanie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ford i Toyota łączą siły. Będzie wspólne oprogramowanie
(zdjęcie producenta)

Ford i Toyota tworzą SmartDeviceLink Consortium - organizację non-profit, której zadaniem jest zarządzanie oprogramowaniem open source dla smartfonów. Dzięki niemu konsumenci mają mieć większy wybór oprogramowania zapewniającego łączność i kontrolę aplikacji smartfonowych w samochodach.

SmartDeviceLink umożliwia programistom bezproblemowe integrowanie funkcji swoich aplikacji z systemami technicznymi pojazdów, jak wyświetlacze ekranowe, elementy sterowania umieszczone w kierownicy i systemy rozpoznawania głosu. Przy uzyskanym w ten sposób nowym poziomie integracji, prowadzący będą mogli w czasie jazdy korzystać ze swoich ulubionych aplikacji sprawniej, ponieważ będą one działały w sposób bardziej przyjazny dla użytkownika.

Konsumenci skorzystają także z tego, że twórcy aplikacji i producenci samochodów pracujący razem doprowadzą do usprawnień w kodzie open source, co spowoduje podniesienie jakości i bezpieczeństwa oprogramowania. Technicznie SmartDeviceLink oparto o fordowskie oprogramowanie AppLink, które od 2013 r. ma status open source. Układ działa obecnie już w 5 milionach samochodów na całym świecie. Toyota planuje wprowadzenie na rynek systemu telematycznego opartego o SmartDeviceLink ok. 2018 r.

Do konsorcjum przyłączyły się już Mazda, PSA Peugeot Citroen, Fuji Heavy Industries, Suzuki, Elektrobit, Luxoft oraz Xevo. Listy intencyjne dotyczące przystąpienia do SmartDeviceLink podpisały z kolei Harman, Panasonic, Pioneer i QNX.

Źródło: Mototarget.pl

ll/Wirtualna Polska

**Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!**

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.