Trwa ładowanie...
d1dr550
Moto Target

Ford C-Max Solar Energi z panelami słonecznymi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ford C-Max Solar Energi z panelami słonecznymi
(zdjęcie producenta)
d1dr550

Podczas targów Consumer Electronics Show CES w Las Vegas Ford zaprezentował model C-Max Solar Energi wyposażony w panele słoneczne.

C-Max Solar Energi to hybryda typu plug-in wyposażona w pakiet akumulatorów, które można ładować nie tylko z wykorzystaniem tradycyjnego gniazdka prądu, ale również dzięki energii słonecznej. W tym celu na dachu auta zainstalowano specjalne panele, które dzięki tzw. koncentratorowi skupiają promienie słoneczne i przekształcają je w energię elektryczną.

Zdaniem Forda, całodzienne ładowanie akumulatorów auta z wykorzystaniem energii słonecznej zapewni takie same osiągi, jakie oferuje standardowy C-Max Energi plug-in hybrid, którego zasięg wynosi prawie 1000 km przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym około 2,5 litra na 100 km.

 (fot. zdjęcie producenta)

Ford C-Max Solar Energi powstał w wyniku współpracy Forda z SunPower Corp. oraz Georgia Institute of Technology. W najbliższych miesiącach inżynierowie poddadzą model koncepcyjny serii testów, aby ocenić jego wydajność w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Na tej podstawie zostanie podjęta decyzja odnośnie rozpoczęcia produkcji seryjnej.

(źródło: Mototarget.pl)

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550