Trwa ładowanie...
d44xxwn
d44xxwn
Wiadomości

Firma WISS dostarcza Grekom samochody do akcji ratunkowych w tunelach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d44xxwn

Bielska firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych (WISS) dostarcza greckiej straży pożarnej samochody specjalne, które umożliwiają prowadzenie akcji ratunkowej w tunelach - poinformowały w środę służby prasowe firmy.

WISS przekazał do Grecji już pięć takich samochodów. "We wrześniu br. dostarczymy trzy specjalistyczne samochody do ratowania w tunelach. Będą wyposażone w zbiorniki wody o pojemności 3 tys. l oraz zbiornik piany o pojemności 500 l" - powiedział prezes WISS Mariusz Rosa. Samochody powstały na bazie pojazdu Man TGM

Prezes dodał, że firma współpracuje z Grekami od ośmiu lat. Wyeksportowała tam 90 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wartość umów, łącznie z obecnie dostarczanymi pojazdami, przekroczyła już 40 mln euro.

d44xxwn

Jak podały służby prasowe WISS dotychczas grecka straż pożarna otrzymała już m.in. pięć ciężkich i 43 średnie pojazdy ratowniczo-gaśnicze na bazie Iveco, pięć wozów Scania, które dodatkowo zostały wyposażone w żuraw, a także 20 samochodów pożarniczych dla lotnisk.

Firma WISS (Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych) powstała w 1988 r. Jest największym polskim producentem samochodów specjalnych. Dostarczyła pojazdy służb ratowniczych m.in. do Danii, Estonii, Bułgarii, Rumunii, Czech, Niemiec i na Słowację. W sumie przedsiębiorstwo nawiązało kontrakty na kwotę ponad 128 mln euro. Zatrudnia ponad 1 tys. pracowników.

d44xxwn

Podziel się opinią

Share

d44xxwn

d44xxwn