Trwa ładowanie...
d2na3rc

Finał akcji "Prędkość". Rekordzistka przekroczyła limit o 148 km/h

W niedzielę 24 lutego policjanci prowadzili akcję "Prędkość". Największą zmierzoną tego dnia prędkość miała kobieta, która jechała ponad 200 km/h. Za wykroczenie straciła prawo jazdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja regularnie prowadzi akcje wzmożonej kontroli prędkości.
Policja regularnie prowadzi akcje wzmożonej kontroli prędkości. (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d2na3rc

24-latka po godzinie 8:00 jechała kią drogą krajową nr. 8. Policjanci zmierzyli jej prędkość ponad 200 km/h – o 148 km/h większą niż dopuszczalna w tym miejscu. Interwencja zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy i skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Jeszcze dójka innych kierowców przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h.

Na terenie samego powiatu grodziskiego policyjna akcja zakończyła się odnotowaniem 81 wykroczeń i 3 zatrzymaniami praw jazdy. Kierujący mogli spotkać funkcjonariuszy drogówki zarówno w statycznych punktach pomiarów prędkości, jak i podczas pomiarów prowadzonych z radiowozów. Akcja była prowadzona w całym kraju, gdyż, jak podkreślają policjanci, przekroczenie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, również tych najtragiczniejszych w skutkach.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg, zawsze należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Brak opadów, coraz częściej świecące słońce to nie powody do zwiększania prędkości jazdy, zwłaszcza do wyników, które nie dają szans na wyhamowanie, czy inny manewr w przypadku nieprzewidzianych sytuacji.

źródło: policja.pl

d2na3rc

Podziel się opinią

Share

d2na3rc

d2na3rc