Trwa ładowanie...
d4j1c52
IAR

Fiat-Chrysler sprzedał w 2013 r. 4,3 mln pojazdów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat-Chrysler sprzedał w 2013 r. 4,3 mln pojazdów
(Szymon Jasina)
d4j1c52

4,3 mln pojazdów sprzedał w ubiegłym roku włoski Fiat i amerykański Chrysler, które praktycznie są już jedną spółką.

Podczas prezentacji bilansu za ubiegły rok w Turynie zapowiedziano, że szczegóły na temat najbliższych jej planów - inwestycji i nowych modeli - ujawnione zostaną dopiero w maju.

Fiat wykosztował się przed tygodniem finalizacją przejęcia amerykańskiego Chryslera, dlatego zarząd spółki postanowił zrezygnować z wypłacenia akcjonariuszom dywidend, czyli części zysku przeznaczonej do podziału. Cały zysk wyniósł prawie 2 mld euro, a przyczynił się do tego w decydującej mierze amerykański partner; gdyby nie Chrysler, Fiat zamknąłby ubiegły rok niedoborem 441 mln euro.

d4j1c52

Spadek sprzedaży na rynkach Europy i Ameryki Łacińskiej powetował jej niespotykany wzrost w Stanach Zjednoczonych i Azji. Najlepsze wyniki osiągnęły pojazdy marki Jeep, a także samochody z wyższej półki, jak Ferrari i Maserati, na których produkcję Fiat postawił we Włoszech.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

ll/moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d4j1c52

Podziel się opinią

Share

d4j1c52

d4j1c52