Trwa ładowanie...
d3o2gzc

Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat Auto Poland trzecim największym eksporterem
(Materiały prasowe)
d3o2gzc

Fiat Auto Poland uplasował się na trzecim miejscu największych eksporterów polskiej gospodarki w rankingu "Rzeczpospolitej" - "Lista 2000".

W tym roku odbyła się już 12. edycja zestawienia dużych oraz średnich przedsiębiorstw, także pod względem wyników w eksporcie. Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem wicepremiera i ministra gospodarki, Janusza Piechocińskiego. W jej skład weszli Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha), prof. Marek Rocki (SGH), prof. Marian Gorynia (UE Poznań), Dariusz Poniewierski (KUKE), Jarosław Bełdowski (BGK), Dariusz Wojtaszek (PARP), Aleksander Libera (PAIiIZ) oraz Paweł Jabłoński ("Rzeczpospolita").

W rankingu Fiat Auto Poland zajął trzecie miejsce, za PKN Orlen i KGHM. Firma od lat jest jednym z największych eksporterów i liderem eksportu w branży motoryzacyjnej w Polsce. W 2012 r. przychody z eksportu wyniosły 12,6 mld zł, a 288 626 samochodów trafiło na rynki 65 krajów świata. Eksport stanowił 98,2 proc. wyprodukowanych przez spółkę w 2012 r. samochodów marek Fiat, Abarth oraz Lancia.

Wyróżnionym przedsiębiorstwom wręczono tytuł "Dobra Firma 2013" podczas uroczystości, która odbyła się 2 grudnia br.

Źródło: Fiat

ll/moto.wp.pl

Samochodowy sprzęt CB w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

d3o2gzc

Podziel się opinią

Share

d3o2gzc

d3o2gzc