Trwa ładowanie...
d2v434j

Fiat 500X zadebiutuje wspólnie ze słynnym Dynamo

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat 500X zadebiutuje wspólnie ze słynnym Dynamo
(Materiały prasowe)
d2v434j

Fiat wybrał sławnego iluzjonistę Stevena Frayne'a, czyli Dynamo, do głównej roli w czasie poprzedzającym wprowadzenie modelu 500X na rynek.

Artysta oraz nowy crossover są gwiazdami niesamowitego filmu 3D, który goście 676 europejskich imprez poprzedzających premierę 500X zaplanowaną na luty 2015 będą mogli zobaczyć w salonach, dzięki specjalnym okularom „Oculus Rift". Dwuminutowy film został zrealizowany przez producenta Framestore, specjalizującego się w efektach specjalnych, zdobywcę dwóch Oscarów.

Polska premiera tego niesamowitego filmu 3D, odbędzie się podczas targów mody w Warszawie: HUSH WARSAW w dniach 13 - 14 grudnia na Stadionie Narodowym. Dzięki okularom „Oculus Rift" goście imprezy będą mogli odbyć niesamowitą przygodę z Fiatem 500X i iluzjonistą Dynamo.

d2v434j

Dynamo w 2011 roku zawładnął międzynarodową sceną, dzięki telewizyjnemu programowi „Więcej niż magia", wydanego już w trzeciej serii, a emitowanego w 180 krajach.

Angielski artysta ma „towarzyszyć" nowemu crossoverowi Fiata podczas europejskiej trasy „The Power of X", która pozwoli szerszej publiczności z bliska poznać 500X, zanim w lutym przyszłego roku pojawi się ona w salonach w całej Europie.

Rozpoczęta w Niemczech w połowie listopada inicjatywa #thepowerofX, „przeniesie" 500X na główne place 74 europejskich miast i na 602 wyjątkowe przedpremierowe wydarzenia w salonach Fiata na terenie całej Europy, co w sumie daje 676 imprez.

Całość pod znakiem „X", starożytnego i magicznego symbolu, który łączy sztukę Dynamo z nowym modelem Fiata. Zresztą znaczek „X" symbolizuje zmianę i transformację, ale jednocześnie też równowagę czy rozdział przeciwstawnych istnień, tak samo jak nowy crossover Fiata, gdzie symbol X wyraża „przekrojowość" produktu, znajdując idealną przestrzeń, w której krzyżują się cechy samochodów z różnych segmentów.

d2v434j

Koncepcja „X" odnajduje się również w instalacji, która jest montowana na każdym etapie trasy oraz w scenografii ustawionej wewnątrz salonów zaangażowanych w inicjatywę #thepowerofX. W obydwóch przypadkach, uczestnicy będą mogli przeżyć podwójne doświadczenie - rzeczywiste i wirtualne - odkrywając nowy model. Z jednej strony, odwiedzający będą mogli dotknąć wystawiane samochody, podziwiając ich uwodzicielskie linie oraz jakość materiałów, jak również przetestować je na drodze wraz z zawodowymi kierowcami. Z drugiej strony, można będzie wziąć udział w wyjątkowo realistycznym doświadczeniu, dzięki specjalnemu „Oculus Rift", wizjerowi wirtualnej rzeczywistości, który nakłada się na oczy i odtwarza w 3D otaczające nas codzienne życie.

Po raz pierwszy został stworzony film bardzo wysokiej jakości - według Framestore, najlepszy do tej pory zrealizowany produkt dla wirtualnej rzeczywistości - wyprodukowany nie po to, by pokazać możliwości „Oculus Rift", ale by opowiedzieć w ciągu 2 minut zajmującą i przykuwającą wzrok historię. Wystarczy pomyśleć, że projekt wymagał takiej ilości godzin komputerowego renderingu, która przekłada się na 184 lata (został ukończony na czas, dzięki możliwościom „render farm Framestore"). Poza tym, aby uzyskać maksymalne możliwe doznania, film może pochwalić się rozdzielczością 4xHD (4096x2048 pikseli) oraz 60 klatkami filmowymi na sekundę, to znaczy rendering klatek 2,4 razy większy niż aktualnie realizowane filmy w 3D. Dodatkowo stereo podwaja efekt finalny.

Niesamowite doświadczenie wirtualne może także zostać odtworzone w domu, dzięki specjalnym „Cardboard", upominkom wręczanym gościom salonów i miejskich imprez. Jest to oryginalny gadżet wykonany z odpowiednio złożonego kartonu, w środku którego znajdują się dwie soczewki, które dzięki specjalnej aplikacji na smartfona, staje się rodzajem „hełmu" do oglądania wirtualnej rzeczywistości.

Sprawdź ceny akumulatorów i wybierz najkorzystniejszą ofertę! >>

d2v434j

Podziel się opinią

Share

d2v434j

d2v434j