Trwa ładowanie...
d1mpoik
Ferrari California T to Najlepszy Samochód Playboya
x-news

Ferrari California T to Najlepszy Samochód Playboya

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mpoik

23. edycja konkursu Samochód Roku Playboya za nami. Na uroczystej gali wręczono nagrody w różnych kategoriach. W tej najważniejszej, czyli Najlepszy Samochód Playboya, zwyciężyło Ferrari California T.

Gala ekskluzywnego magazynu przyciągnęła nie tylko liczne auta, ale również gwiazdy. Wśród obecnych byli m.in. Joanna Krupa, Ola Ciupa, Dawid Woliński oraz Rafał Maślak. Wydarzenie odbyło się 22. czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

d1mpoik

Zwycięzca, czyli California T, to nieco odmłodzone coupe-cabrio pochodzące z włoskiej stajni. Nowa stylistyka to połączenie wyglądu starej Californii z wyglądem takich modeli jak F12. Dzięki temu samochód wygląda muskularnie, agresywnie i sportowo. Kształt boków modelu California T został zainspirowany słynnym stylem błotników pontonowych modelu 250 Testa Rossa. Na bokach samochodu pozostały też charakterystyczne przetłoczenia sięgające od wlotów powietrza na przednich błotnikach po drzwi. Podobnie jak w poprzedniej generacji Californii, samochód otrzymał składany sztywny dach, którego otwarcie zajmuje 14 sekund. Stylistyka wnętrza nie jest zaskoczeniem i przypomina inne modele Ferrari. Zatem znajdziemy kierownicę, na której umieszczono wszystkie przełączniki i zegary, z których lewy jest wyświetlaczem LCD.

Najważniejsza zmiana zaszła pod maską. Ferrari zdecydowało się na 8-cylindrową jednostkę o pojemności 3855 cm3. Jest to pierwszy turbodoładowany model Ferrari od czasu kultowego F40. California T oferuje 560 KM przy 7500 obr./min i 755 Nm – ta druga wartość jest aż o 49 proc. większa niż w starym modelu. Przekłada się to na świetnie osiągi. Najtańsze Ferrari przyspiesza do 100 km/h w 3,6 s. Ferrari chwali się, że inżynierowie praktycznie wyeliminowali efekt „turbodziury” i samochód żywiołowo reaguje na wciśnięcie gazu już od niskich obrotów. Zastosowanie mniejszego silnika z turbodoładowaniem przełożyło się również na ograniczenie o 15 proc. zużycia paliwa.

d1mpoik

Podziel się opinią

Share

d1mpoik

d1mpoik