Trwa ładowanie...

Fatalne wyniki Mercedesa C350e w "teście łosia"

Share
dngufcs

Szwedzki instytut Teknikens Varld obnażył niedoskonałości w zestrojeniu zawieszenia kolejnego modelu - nowym Mercedesie C350e. Poprzednio fatalnie w tym samym badaniu wypadł Jeep Grand Cherokee z roku modelowego 2012.

W przypadku Jeepa instytut wykazał, że pojazd zachowuje się bardzo niestabilnie podczas nagłej zmiany toru jazdy, a w niektórych sytuacjach może się nawet przewrócić. Wyniki modelu Mercedesa nie były aż tak dramatyczne, jednak Teknikens Varld wykazało, że w porównaniu z innymi autami C350e osiągnął niezadowalający rezultat.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W pierwszej próbie przeprowadzonej przy prędkości 72 km/h pojazd wykazał wyraźną nadsterowność. Podobnie było wtedy, gdy na liczniku pojawiały się wartości 67 i 66 km/h. Zaliczenie tej próby pozwoliło dopiero obniżenie prędkości do 64 km/h.

dngufcs

Szwedzki oddział Mercedesa w oficjalnym komunikacie zaznaczył, że w wewnętrznych testach C350e zachowuje stabilność nawet przy 75 km/h. Niepowodzenia w próbie Teknikens Varld upatrują natomiast w zbyt niskim ciśnieniu w kołach testowanego egzemplarza.

ll/moto.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dngufcs

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dngufcs
dngufcs
Więcej tematów