Trwa ładowanie...
Moto Target
wideo
27-10-2015 10:23

Fatalne wyniki Mercedesa C350e w "teście łosia"

d258bat
d258bat

Szwedzki instytut Teknikens Varld obnażył niedoskonałości w zestrojeniu zawieszenia kolejnego modelu - nowym Mercedesie C350e. Poprzednio fatalnie w tym samym badaniu wypadł Jeep Grand Cherokee z roku modelowego 2012.

W przypadku Jeepa instytut wykazał, że pojazd zachowuje się bardzo niestabilnie podczas nagłej zmiany toru jazdy, a w niektórych sytuacjach może się nawet przewrócić. Wyniki modelu Mercedesa nie były aż tak dramatyczne, jednak Teknikens Varld wykazało, że w porównaniu z innymi autami C350e osiągnął niezadowalający rezultat.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
W pierwszej próbie przeprowadzonej przy prędkości 72 km/h pojazd wykazał wyraźną nadsterowność. Podobnie było wtedy, gdy na liczniku pojawiały się wartości 67 i 66 km/h. Zaliczenie tej próby pozwoliło dopiero obniżenie prędkości do 64 km/h.

Szwedzki oddział Mercedesa w oficjalnym komunikacie zaznaczył, że w wewnętrznych testach C350e zachowuje stabilność nawet przy 75 km/h. Niepowodzenia w próbie Teknikens Varld upatrują natomiast w zbyt niskim ciśnieniu w kołach testowanego egzemplarza.

d258bat

ll/moto.wp.pl

d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj