Trwa ładowanie...

ERC: Kajetanowicz siódmy po pierwszym dniu

Share
ERC: Kajetanowicz siódmy po pierwszym dniu
Źródło: mat. prasowe
djpspho

Czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) jest na siódmej pozycji po pierwszym dniu Rajdu du Valais, 10. rundy tegorocznych mistrzostw Europy. Prowadzi wicelider cyklu Niemiec Sepp Wiegand (Skoda Fabia S2000).

Drugie miejsce zajmuje lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy Fin Esapekka Lappi (Skoda Fabia S2000) ze stratą 4,4 s, a trzecie Holender Kevin Abbring (Peugeot 208 R5) - strata 6,3 s.

djpspho

Kajetanowicz, trzeci w klasyfikacji generalnej mistrzostw, traci do lidera 18 s. Polak debiutuje w szwajcarskiej rundzie ME.

W czwartek kierowcy przejechali tylko trzy odcinki specjalne. Kajetanowicz najlepszy rezultat zanotował na drugim, gdzie uzyskał drugi czas. Na pierwszym OS-ie był piąty, na trzecim, kończącym pierwszy dzień, miał ósmy wynik.

- Jesteśmy zadowoleni z rezultatów. Ostatni odcinek był bardzo śliski. Jedziemy jako dwunasta załoga i na drodze leżało dużo błota. Nie ma za dużo miejsca na błąd. To był dla nas raczej dobry dzień. Jutro chcemy atakować - powiedział Kajetanowicz na mecie pierwszego etapu.

Rajd du Valais zorganizowano po raz pierwszy w 1960 roku jako lokalną imprezę mającą promować walory regionu i miejscowe wina. 20 lat później został włączony do kalendarza mistrzostw Europy. Odcinki specjalne wytyczone są na drogach kantonu Valais w południowo-zachodniej Szwajcarii.

Trasa tegorocznej 55. edycji Rajdu du Valais ma prawie 623 km, w tym 260 km przypada na 19 trudnych odcinków specjalnych. Szwajcarska runda rajdowych mistrzostw Europy słynie z tego, że jest bardzo wymagająca dla zawodników i sprzętu, nie tylko ze względu na to, że trasa niektórych odcinków jest poprowadzona na wysokości dochodzącej do 2000 m n.p.m.

djpspho

Podziel się opinią

Share
djpspho
djpspho
Więcej tematów