Trwa ładowanie...

Emerytowani policjanci podpowiedzą co zrobić po wypadku

Emerytowani policjanci podpowiedzą co zrobić po wypadkuŹródło: PAP/Bartłomiej Zborowski
d2ieljk
d2ieljk

W czasie wakacji kierowcy, którym przydarzy się kolizja lub wypadek drogowy, będą mogli telefonicznie zasięgnąć bezpłatnej porady. Informacji udzielą im emerytowani policjanci ruchu drogowego. "Program Konsultant" rusza 1 czerwca i będzie prowadzone przez trzy miesiące.

Jak powiedział PAP Witold Kapustyński prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego (SEPERD), które jest współorganizatorem programu, rozwiązanie to może pomóc osobom, które po zdarzeniu drogowym są często zdezorientowane i nie wiedzą co mają robić.
- Wezwana na miejsce np. kolizji policja może dojechać w ciągu nawet kilku godzin. Uczestnik zdarzenia często nie wie, czy na pewno ma wzywać policję lub co ma zrobić, gdy współuczestnik stłuczki przyznaje się do winy i zamierza odjechać. Telefon do eksperta pozwoli rozwiać wątpliwości - powiedział PAP Kapustyński.

- Informacje jak postępować, na co zwrócić uwagę, jakie zebrać dokumenty kierowca nie zawsze otrzyma od ubezpieczyciela. Nie można też wymagać, by przekazywał je policjant drogówki dyżurujący przy telefonie alarmowym. Członkowie naszego stowarzyszenia znają wszelkie procedury i udzielą porad - wyjaśnił.
Punkt konsultacyjny został zorganizowany z organizacją Autofederacja.

Jak powiedział Kapustyński, w 2011 roku, na drogach w Polsce doszło do ponad 400 tys. zdarzeń, z tego do ponad 360 tys. kolizji. Średni czas obsługi kolizji drogowej przez policję to co najmniej 1 godzina, a droga dojazdu i powrotu patrolu ruchu drogowego, to co najmniej 10 km.

Stowarzyszenie SEPERD powstało w maju 2010 r. Podejmuje działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jest organizacją o zasięgu ogólnopolskim.

tb/

d2ieljk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ieljk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj