Trwa ładowanie...
holderName
holderName

Ekspert: wodór będzie paliwem przyszłości dla motoryzacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
holderName

Dzięki możliwości pozyskiwania z wielu źródeł wodór stanie się paliwem przyszłości dla motoryzacji - uważa przedstawiciel Akademii Toyoty i Lexusa dr inż. Andrzej Szałek. Zwrócił też uwagę, że samochody wodorowe są przyjazne dla środowiska.

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/11641/

holderName

Przedstawiciel Toyota Motor Poland w rozmowie z PAP tłumaczy, że pojazdy napędzane ogniwami wodorowymi nie emitują żadnych szkodliwych substancji. Szałek dodaje, że jedyną substancją wydzielaną przez pojazd jest woda. Podkreślił także, że samochody wodorowe prowadzi się tak samo jak konwencjonalne samochody z automatyczną skrzynią biegów.

Toyota Mirai jest jednym z dwóch pierwszych na świecie seryjnie produkowanych samochodów z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Swój model na rynek wprowadził też południowokoreański Hyundai - ix35 Fuel Cell. Do sprzedaży w Japonii Mirai trafił w grudniu 2014 roku, a od września 2015 jest także oferowany w Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech. W tych krajach powstają także stacje, na których można tankować wodór. Jak dowiedziała się wcześniej PAP są również plany, aby tego typu stacja powstała także w Polsce. (PAP)

lm/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01@pap.pl

hasło: OZsV2TzG%!if

Oszczędzaj 100 zł na każdych 300 km. Dodaj przejazd w BlaBlaCar! >>

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów