Trwa ładowanie...
d2v6se0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ekspert: jestem za zerowym limitem alkoholu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekspert: jestem za zerowym limitem alkoholu
(PAP/Darek Delmanowicz)
d2v6se0

Nie mogę powiedzieć, aby pijanych kierowców narastał, ale wciąż istnieje i jest nierozwiązany - stwierdził w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Bohdan Woronowicz, dr medycyny, psychiatra i specjalista terapii uzależnień.

Jego zdaniem człowiek po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu nie powinien siadać za kierownicą. - To tak, jak dać małpie brzytwę - powiedział.

Dodał, że wymyśla się nowe kary, kiedy nie są wykorzystywane przewidziane prawem możliwości karania. Chociażby art. 48 kodeksu karnego, który zezwala sądowi orzec nawiązkę do 100 000 zł.

Sprawdź ceny alkomatów na Allegro i wybierz najlepszą ofertę!

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0