Trwa ładowanie...

Dziesięć najgorszych dróg Małopolski

Dziesięć najgorszych dróg MałopolskiŹródło: PAP
d4jdngl
d4jdngl

Firma ubezpieczeniowa STU Ergo Hestia S.A przygotowała wykaz najgorszych dróg Małopolski - informuje "Dziennik Polski". Zdaniem ekspertów, drogi województwa przypominają szwajcarski ser.

Na liście dziesięciu najbardziej dziurawych miejsc znalazło się aż siedem krakowskich ulic. Klienci ubezpieczyciela najczęściej zgłaszają szkody wynikające z wpadnięcia w dziurę na ulicach Kocmyrzowskiej, Lublańskiej, Kochanowskiego, Bieżanowskiej, Wielickiej (200 metrów przed stacją Statoil) oraz w okolicach Ronda Ofiar Katynia i Modlniczki. Nawierzchnia tych właśnie dróg jest w katastrofalnym stanie.

Za miejsca niebezpieczne eksperci firmy uznali także skrzyżowanie w Dobczycach, okolice ronda w Zakliczynie, Dębno (trasa Brzesko-Tarnów) oraz Harmęże (trasa Oświęcim-Pszczyna).

Raport powstał na podstawie analizy ponad 7 tys. szkód z polis AC oraz OC zarządców dróg, zgłoszonych między 15. stycznia a 14. lutego 2011 roku.

Jak dowiedziała się gazeta w krakowskim Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w ubiegłym roku aż 1901 kierowców występowało do miasta o odszkodowanie za uszkodzenie pojazdów w wyniku wjechania w dziurę.

mz

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj