Trwa ładowanie...
dog3y00
dog3y00

"Dziennik Gazeta Prawna": Drogowi inwestorzy zjeżdżają pod ziemię

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dog3y00

Kumulacja na rynku tuneli. Już powstających, jak i planowanych przejazdów jest tak dużo, że może zabraknąć firm, które będą w stanie je wykonać - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Na etapie reazlizacji, przetargów i planowania jest kilkanaście podziemnych tras. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w mniejszym stopniu PKP Polskie Linie Kolejowe, wzięły na tapetę trudne i kosztowne inwestycje, w których sfinansowaniu mają pomóc środki unijne.

Krakowski oddział GDDKiA realizuje na zakopiance w rejonie Rabki budowę najdłuższego obecnie budowanego tunelu w Polsce. "Naszym celem jest zbudowanie na trasie S7 dwóch równoległych tuneli o długości ponad 2 km każdy w trudnych warunkach geologicznych" - mówi Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Ten trakt zbyt długo nie będzie się cieszył palmą pierwszeństwa. Pod względem długości wygra z nim przejazd o długości 2,3 km - także dwukomorowy - na trasie S3 pod Górami Wałbrzyskimi. W przetargu GDDKiA jest też tunel łączący wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Ten podwodny przejazd będzie miał ponad 1,4 km długości.

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00