Trwa ładowanie...
wiadomości
24 kwietnia 2009, 00:10

Dwusprzęgłowa przekładnia Fiata

Dwusprzęgłowa przekładnia Fiata
d2lafcn
d2lafcn

We wrześniu przyszłego roku firma Fiat Group Automobiles będzie mogła wprowadzić do oferty pierwszą w swojej historii przekładnię dwusprzęgłową.

Urządzenie należy do rodziny nowoczesnych sześciostopnionych przekładni C635, które będą dostępne w trzech następujących wersjach jako:

- skrzynia manulana (*1)

d2lafcn

- przekładnia z podwójnym suchym sprzęgłem (DDCT)*2

- przekładnia półautomatyczna (AMT)*3

W sumie prace badawczo-rozwojowe oraz przygotowania do uruchomienia produkcji w ramach projektu C635 pochłoną kwotę około 500 mln EUR. Dostawami zajmie się położony pod Turynem zakład Fiat Powertrain Technologies w Verrone niedaleko miejscowości Biella.

Do roku 2010 produkcja przekładni z gamy C635 osiągnie docelowy pułap 800 tys. egzemplarzy rocznie. Zatrudnienie w obiekcie zwiększy się prawdopodobnie o około 600 osób z obecnego poziomu 500 etatów.

Zaawansowane przekładnie z rodziny C635 znajdą zastosowanie w takich samochodach jak Fiat Grande Punto i Bravo, jak również w podobnych modelach firmowanych marką Alfa Romeo i Lancia.

*1 – debiut w czerwcu 2009

*2 – debiut we wrześniu 2009

*3 – debiut w 2010

Źródło: Samar, FIAT

d2lafcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lafcn
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj