12-06-2015 12:12

Duży sukces polskiego zawodnika. Niedługo zobaczymy go w Ergo Arenie

d26ccof
d26ccof

W miniony weekend Tadeusz Błażusiak wygrał ostatnią rundę AMA Endurocrossu i zdobył tytuł wicemistrzowski. Tymczasem w Polsce trwają przygotowania do eliminacji MŚ FIM SuperEnduro w Ergo Arenie.

W przedostatniej rundzie w Boise Tadeusz Błażusiak miał trochę problemów i ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Stawiało go to w trudnej sytuacji, gdyż do lidera Cody`ego Webba Taddy tracił 13 punktów. Nasz zawodnik wiedział, że w finałowej rundzie musi dać z siebie wszystko. I dał. W miniony weekend w Ontario w Kalifornii Tadek wygrał ostatni wyścig sezonu. Niestety dla Polaka drugie miejsce zajął Cody Webb i przełamał mistrzowską dominację Błażusiaka. Sezon w USA Tadeusz ukończył z tytułem Wicemistrza. Szansę na rewanż będzie miał już 6 grudnia w Ergo Arenie, gdzie na starcie staną także jego rywale zza oceanu.

Do startu w hali na granicy Gdańska i Sopotu przygotowują się też inni zawodnicy. - Już odliczam dni do zawodów. Niestety nie startuję regularnie za granicą, gdyż nie pozwala na to mój budżet. Jestem pewien, że podczas polskiej eliminacji Błażusiak będzie chciał pokazać, że to on jest liderem. Ja z jednej strony jadę bez specjalnej presji na wynik ale z drugiej będę chciał zaprezentować się jak najlepiej. Celuję w pierwszą piątkę, a w „generalce” 5-8 miejsce będzie dobre. Miałem ostatnio trochę problemów zdrowotnych i nie jestem w optymalnej formie, ale na pewno powalczę ile się da - powiedział 10-krotny Mistrz Polski, Łukasz Kurowski.

(fot. materiały prasowe)
Źródło: (fot. materiały prasowe)

- Spróbuję dać gazu i pojechać jak najlepiej, ale powiedzmy sobie szczerze - jestem w klasie Prestige i przyjdzie mi się zmierzyć z Tadkiem Błażusiakiem czy Cody Webbem, więc będzie bardzo ciężko. Nie nastawiam się na żaden wynik, bo i tak nie byłbym w stanie pojechać do Brazylii czy Meksyku. Jadę głównie po to, żeby później nie żałować, że nie spróbowałem. Nie wiadomo, czy jeszcze będę miał w życiu okazję startować z najlepszymi zawodnikami SuperEnduro na świecie. Ułożyłem już sobie treningi pod kątem tych zawodów - zaznaczył Mistrz Europy w klasie E2/E3 Junior, Paweł Szymkowski. Zapytany, czy Taddy może liczyć w Trójmieście na jego "pomoc" i blokowanie Webba stwierdził ze śmiechem: "No pewnie! To końcu obywatelski obowiązek".

d26ccof

Po lekkiej atletyce, Freestyle Motocrossie i siatkówce zawody SuperEnduro będą kolejną imprezą w randze Mistrzostw Świata rozgrywaną w 2014 roku w Ergo Arenie. Bilety w cenie od 79 zł do nabycia w kasach obiektu oraz na platformie Eventim.

Źródło: Sportainment