Trwa ładowanie...
dd8b8l5
dd8b8l5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Duża inwestycja General Motors na Białorusi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dd8b8l5

*Amerykański koncern General Motors otworzy w Białorusi zakłady montażu samochodów mogące produkować 20-25 tys. pojazdów rocznie - oświadczył premier Białorusi Michaił Miasnikowicz w Nowym Jorku.*

- Uzgodniliśmy stopniowe stworzenie takich mocy produkcyjnych, aby zgodnie z porozumieniami w ramach Unii Celnej (Białorusi, Rosji i Kazachstanu) oraz Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej do 1 stycznia 2017 r. osiągnąć udział lokalnej produkcji co najmniej 30 proc., a do 1 lipca 2018 r - 50 proc. i więcej - oświadczył Miasnikowicz, którego cytuje państwowa agencja BiełTA. Dodał, że w tym celu trzeba będzie uruchomić - oprócz linii montażowej - również spawalnię i lakiernię nadwozi.

Miasnikowicz zaznaczył, że ponieważ General Motors ma już zakłady w Europie Wschodniej i Rosji, białoruska fabryka będzie w celu zwiększenia konkurencyjności produkować inne modele samochodów. - Oczywiście trzeba też popracować nad ceną, by była dostępna i atrakcyjna - dodał.

dd8b8l5

W Białorusi jest już białorusko-chińska spółka produkująca samochody osobowe Geely. Pod Mińskiem działają też zakłady montażowe mikrobusów Samand irańskiej firmy Iran Khodro.

Źródło: PAP

ll/tb/ll, moto.wp.pl

Szeroki wybór części zamiennych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

dd8b8l5

Podziel się opinią

Share

dd8b8l5

dd8b8l5